ivirzivir Yükle

Tübitak’tan 1200 Beygir Dizel Motor Projesi Müjdesi

teşekkürler

“TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü bünyesindeki bu altyapı ile 40 beygirden 4 bin beygir gücüne kadar olan motorların milli olarak geliştirilmesi ve sertifikasyonu mümkün hale gelecektir. Merkezimiz, aynı zamanda tüm özel sektör firmalarının kullanımına açık bir yapıda kurulmuştur. Böylece üreticilerimiz kendi olanaklarını TÜBİTAK’ın altyapı ve bilgisiyle tamamlama imkanına kavuşmuştur. Gelinen bugünde ülkemizde faaliyet gösteren firmalarımız savunma sanayi motor geliştirme çalışmalarını merkezimizde yapmaya başlamışlardır.

Ayrıca, TCDD için özgün bir dizel motor ailesinin tasarlanıp üretileceği projemiz TÜBİTAK RUTE’nin yöneticiliğinde merkezimiz bünyesinde devam etmektedir. Bu projenin ilk çıktısı olan 1200 beygir gücündeki motorumuzun tasarım çalışmalarını tamamlamış ve prototip üretim safhasına geçmiş bulunmaktayız.”

PUSAT, BÜYÜK TASARRUF SAĞLAYACAK

Verilen bilgiye göre, Türkiye’nin yerli imkanlarla ilk dizel motor üreticisi olan ve yerli traktör imalatında öncülerden olan TÜMOSAN, savunma sanayisinde attığı adımlarla takdirleri topluyor.

Savunma sanayisi için yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği motorların, transmisyonların ve güç aktarma organlarının test çalışmalarını bu merkezde gerçekleştiren TÜMOSAN, 10 farklı modelle Türkiye’nin Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri’ne çözüm sunmaya devam ediyor.

Test merkezinde yakın zamanda savunma sanayisinin hizmetine sunulacak olan yüzde 100 yerli, 300 beygir gücündeki Pusat zırhlı aracı motoru ve güç aktarma sistemleri geliştirme testlerinin son aşaması bu merkezde devam ediyor.

Videoların devamı ve son gelişmelerden haberdar olmak için abone olup bildirimleri açmayı unutmayınız.İzlediğiniz için Teşekkür Ederim…

Bunlarada Bak!

15 Yorum

 1. Aciyoruz onu aciyoruz bunu. Ama ortada bisi yok .acilisa zaman yok yapin koyun ortaya urunu lak laki birakip da su çata çutayi duyalim artik

  Reply
 2. HGV Savunma süper haber. Motor ve Altay tankında Şanlı TSK’ya zaman kaybettiren siyasi yanlış karar şimdi düzeltildi. Ağır zırhlı ve hava, deniz motorlarını herzaman ve heryerde bir numara olan Tübitak SAGE kaliteli üretir. Emeği geçenler varolsun🤘🇹🇷

  Reply
 3. İçimizden çekemeyenler varya onlara gelsin çatlayınn..
  Sizin beyniniz bedeniniz satılık bu ülkeyi yıllardır yediniz çivi çakmadınız..Avrupa yalakaları..

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login