ivirzivir Yükle

TSK’ya kafileler halinde yerli füze OMTAS – OMTAS reinforcement for Turkish soldier – ROKETSAN

teşekkürler

TSK’ya kafileler halinde yerli füze OMTAS – OMTAS reinforcement for Turkish soldier – ROKETSAN

Türkiye’nin füze ve roket teknolojileri merkezi ROKETSAN, yurt dışına bağımlı olmayan özgün ve yenilikçi milli savunma sistemleri için çalışmalar yürütüyor.

ROKETSAN’ın son dönemde en fazla dikkati çeken ürünlerinden birini OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi oluşturuyor. İlk teslimatı 2017’de yapılan daha sonra seri üretime başlayan OMTAS füzeleri, kafileler halinde envantere giriyor.

OMTAS’ın kullanılacağı sistemlerin artmasıyla üretim ve teslimatlar hız kesmeden sürüyor. 2020 yılının son günlerinde de yeni teslimatlar için kabul atışları yapıldı.

OMTAS, üç ayak platformundan atılabildiği gibi, açık kule veya kapalı kule şekilde entegre edilerek kara platformları üzerinden de atılabiliyor.

Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren Kaplan ve Pars araçlarında, eldeki Kornet-E füzelerinin yanında OMTAS füzeleri kullanılıyor. 

Bunun yanında elindeki füze sistemlerini kullanmak için Yalman Silah Sistemi’ni geliştiren ROKETSAN, burada kullanılabilecek silah kombinasyonlarında OMTAS’a da yer verdi.

ASELSAN tarafından geliştirilen Tanksavar Füze Atıcı Sistemlerinde de OMTAS füzesi kullanılabiliyor. 
#OMTAS #ROKETSAN #SavunmaSanayi #ASELSAN #Yalman #Tanksavar

Bunlarada Bak!

18 Yorum

 1. Helal olsun sizlere Aslanlar yiğitlerim süper 👍 hayırlı olsun Ordumuza Maşallah Maşallah hepinize yapanlar mühendisler

  Reply
 2. Emeği geçen ve destek veren herkesten Allah razı olsun. Allahım mühendislerimize zihin açıklığı versin ve başarılarının devamını dilerim 🤲 ❤️ 🇹🇷🇹🇷

  Reply
 3. Reis tam gaz devam silah yapmaya , biz islamı vatanın bekası için açta kalırız açıktata kalırız , yeterki silah yapımı durmasın , çünki bu din ve türk düşmanları silahtan başka birşeyden anlamıyor. füze sistemi yağmur gibi yağması lazım ufak olsun ama yağmur gibi hücum gücü olan bir sistem yapmak lazım, adeta gökyüzünü kapatacak misali

  Reply
 4. Bu antitank füzesi “sivil savunma” gibi gönüllü birliklere de (mesela bana) verilmeli ki; eğer tekrar aklını yitirip, askeri darbe yapmaya kalkışanlar olursa anında karşılık verilsin. 🙂

  Reply
 5. Vurduğu tankın içinde olmak istemezdim… Fışkırttığı erimiş bakır tankın bir tarafından girer, diğer tarafından çıkar.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login