ivirzivir Yükle

TSK’nın yeni milli füzesi Hisar O+ envantere girdi – Hisar O+ missile – Savunma Sanayi – ASELSAN

teşekkürler

TSK’nın yeni milli füzesi Hisar O+ envantere girdi – Hisar O+ missile – Savunma Sanayi – ASELSAN

Türk savunma sanayi tarafından ülkenin katmanlı hava savunmasının oluşturulması hedefi doğrultusunda önemli bir adım daha atıldı.

Milli hava savunma füze sistemi HİSAR O+’nın kabul faaliyetleri tamamlandı ve bütün unsurlarıyla tam kapasite göreve hazır hale geldi. Hisar O+ Hava Savunma Füze Sistemi, envantere giriş öncesi son kabul atışında yüksek irtifadaki yüksek hızlı hedefi imha etmeyi başardı.
 
ASELSAN ve ROKETSAN işbirliğinde yerli ve milli olarak geliştirilen Hisar O+’nın harp başlığı ise TÜBİTAK SAGE tarafından tamamlandı. HİSAR O+ Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) önleme menzili 25 kilometreyi buluyor. 

HİSAR hava savunma füze sistemlerinde ilk olarak HİSAR A+ teslim edilmişti. Test atışları süren uzun menzilli hava savunma sistemi SİPER’in ise 2023’te kullanıma hazır hale gelmesi hedefleniyor.
#HisarO+ #SavunmaSanayi #ASELSAN #ROKETSAN #HavaSavunma #HisarFüzesi #Hisar #SavunmaSanayii #HisarMissile #missile #füze
———-
Hisar O+ missile entered the Turkish Armed Forces inventory

Bunlarada Bak!

10 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🤘🇵🇰🇵🇰🇦🇿👍

  Reply
 2. *Güneşin bаşkа doğаr, Ay’ın bir bаşkа, Şehrin bаşkа güzel, köyün bаmbаşkа, Ay-Yıldızlı bаyrаk getirir аşkа….. Dünyаdа bulunmаz eşin TÜRKİYEM. Cаnım sаnа kurbаn, cаnım TÜRKİYEM* 🇹🇷🇦🇿

  *Yılmaz Çelik*

  Reply
 3. Hayırlı olsun memlekete, yetmez, süpersonik hız yapabilen füzeler teknolojisine geçmemiz gerekiyor acilen .

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login