ivirzivir Yükle

TSK’nın uzaydaki gözü yenileniyor: Göktürk Yenileme Uydusu – Savunma Sanayi – TUSAŞ – ASELSAN

teşekkürler

TSK’nın uzaydaki gözü yenileniyor: Göktürk Yenileme Uydusu – Savunma Sanayi – TUSAŞ – ASELSAN

Türk savunma sanayi askeri ihtiyaçları karşılamak amacıyla GÖKTÜRK Yenileme Keşif Gözetleme Uydu Sistemi Geliştirme Projesi’ni hayata geçirecek.

Proje için Savunma Sanayii Başkanlığı ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ – TUSAŞ arasında sözleşme imzalandı.

Projeyle; GÖKTÜRK-1 Uydu Sistemi’nin görev ömrü tamamlandıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yüksek çözünürlüklü elektro-optik uydu görüntüsü ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.

2016’da uzaya fırlatılan Göktürk-1 uydusunun tasarım ömrü 2025’te dolacak.

TUSAŞ’ın ana yükleniciliğinde yürütülecek projede TÜBİTAK Uzay, TÜBİTAK BİLGEM, ASELSAN, CTECH, SDT firmaları da görev alacak.

GÖKTÜRK Yenileme Keşif Gözetleme Uydusu, manevra kabiliyetiyle yüksek miktarda görüntü çekimine imkan verecek. Dünya üzerindeki herhangi bir alan 3 günde bir görüntülenebilecek.

GÖKTÜRK-1 uydusu Türk Silahlı Kuvvetlerinin ( TSK ) hedef istihbaratına yönelik ihtiyacını, coğrafi kısıtlama olmaksızın dünyanın her yerinden yüksek çözünürlüklü uydu görüntüsü ile karşılıyor.

#Göktürk #uydu #SavunmaSanayi #Göktürk-1 #TUSAŞ #ASELSAN #CTECH #SavunmaSanayi #TSK #GöktürkUydusu #TÜBİTAKBİLGEM #TÜBİTAKUZAY #AskeriUydu #GöktürkYenilemeUydusu #TSK #space #satellite
———–
The Turkish Armed Forces’ eye in space is being renewed: Göktürk Renewal Satellite

Bunlarada Bak!

2 Yorum

  1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿👍hayırlı olsun ülkemize ve Ordumuza

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login