ivirzivir Yükle

TSK’NIN LEOPARD 2A4 TANKLARINI BMC MODERNİZE EDECEK ! YENİLENEN TANKLARA FÜZE İŞLEMEYECEK !

teşekkürler

İNGİLİZCE KANALIMIZ:https://www.youtube.com/channel/UCYT7c-VSiUTYYknJVjArnYg/

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı, envanterindeki ana muharebe tanklarının (AMT) modernizasyon faaliyetlerine devam ediyor.
Bu kapsamda daha önce ASELSAN ana yükleniciliğinde 160-165 adet M-60T Ana Muharebe Tankı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen FIRAT-M60T Projesi ile M-60TM olarak modernize edilmişti.
Yine Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen ve Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan Leopard 2A4 tanklarının modernizasyonunu içeren proje kapsamında ise BMC, 84 adet Leopard AMT’yi, Leopard 2A4TM olarak modernize edecek.
Edinilen bilgiye göre Leopard 2A4 tanklarına, söz konusu modernizasyonla; Tepkisel Reaktif Zırh (ERA), Yüksek Balistik Mukavemete Sahip Kafes Zırh, Boşluklu Modüler Add-on Zırh, Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi (YAMGÖZ), Lazer İkaz Alıcı Sistemi (LIAS), SARP Uzaktan Komutalı Ekipman Sistemi (UKSS), PULAT Aktif Koruma Sistemi (AKS), Güç Dağıtım Ünitesi, ASELSAN Sürücü Görüş Sistemi (ADİS) ve Sesli Uyarı Sistemi entegrasyonları gerçekleştirilecek.
Söz konusu modernizasyon, ilk etapta prototip dahil 84 adet Leopard 2A4 tankını kapsayacak. Ancak ilerleyen dönemlerde, 350 adet bütün Leopard 2A4 tanklarının modernize edilmesi söz konusu.
Yapılacak modernizasyon işleminin amacı tankı fazla ağırlaştırmadan, reaktif korunması yüksek, asimetrik harp koşullarında M60-T tanklarından bile daha üstün, NG projesine kıyasla çok daha ucuz, aktif korunma sistemlerine sahip, yeni yüksek elektronik becerileri ile Yunan Leopard 2A4’lerine oranla da çok daha iyi duruma gelmesini sağlamak.

#savunmasanayi #bmc #altaytankı #leopard2a4 #haber

Sanat,tasarım,teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login