ivirzivir Yükle

TSK’NIN KIYAMET MAKİNASI AKIN AKIN ENVANTERE GİRİYOR !!! T-129 ATAK !!

teşekkürler

TSK’NIN KIYAMET MAKİNASI AKIN AKIN ENVANTERE GİRİYOR !!! T-129 ATAK !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAKÇA:
https://tr.wikipedia.org/wiki/TUSA%C5%9E_T-129_Atak
https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/atak-helikopterleri-dostu-dusmani-aselsanla-taniyacak/2256841
https://www.ssb.gov.tr/Website/ContentList.aspx?PageID=363
ANADOLU KARTALI ATAK SÜREKLİ GELİŞİYOR! SİPARİŞLERİ YETİŞTİREMİYORLAR!
Merhaba arkadaşlar. Türkiye’nin savunma sanayii kanalı Türk nefesi’ne hoş geldiniz. Bugün sizlerle ASELSAN’ın dünyada efsane olmuş helikopteri ataktan bahsedeceğiz.
Türk savunma sanayii Atak sayesinde büyük bir devrime imza attı. Başarıdan başarıya koşan savunma sanayi şirketi tusaş Türkiye’nin arazi ve iklim koşullarına uygun olarak ürettiği taarruz ve taktik keşif helikopterini Pakistan ve Azerbacan’a da satarak ihracat gelirlerini katladı. Filipinlere de satışla alakalı görüşmeler devam eden T129 ATAK helikopterinin sayısı da her geçen gün artıyor. Sürekli devam eden çalışmaların sayesinde ATAK helikopterinin Türk silahlı kuvvetlerinin envanterindeki sayısı 66’ya kadar yükseldi.

#atak #t129 #savunmasanayi #helikopter #tsk #tusaş
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login