ivirzivir Yükle

TSK’NIN BEKLEDİĞİ SİSTEM ENVANTERE GİRDİ ! BU TEKNOLOJİ DÜNYADA SADECE 4 ÜLKEDE VAR ! ASELSAN ÜRETTİ

teşekkürler

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/
kaynak: https://www.savunmasanayist.com/silah-tespit-radarinda-ilk-teslimata-hazirlaniyor/

ASELSAN tarafından Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarına binaen milli imkanlarla geliştirilen Mühimmat Tespit Radarı (STR)’nda, ilk teslimata hazırlanıyor.
Mühimmat Tespit Radarları ile ilgili ilk sözleşmeyi ASELSAN, 2013 yılında Seyyar Havan Tespit Radarı için almış ve 15 adetten fazla radarın seri üretimini tamamlayarak TSK hizmetine sunmuştur. Buna müteakiben 2016 yılında uzun menzilli Mühimmat Tespit Radarı için sözleşme imzalanmıştır. Proje kapsamında dokuz adet uzun menzilli aktif elektronik taramalı antene sahip Mühimmat Tespit Radarı (STR) teslimatı yapılacaktır.
12.11.2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımları ile ASELSAN’ın Gölbaşı Yerleşkesi’nde icra edilen “ASELSAN Yeni Sistem Tanıtımları ve Tesis Açılışları Töreni” esnasında SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; ASELSAN, Mühimmat Tespit Radarı’nın ilk teslimatını bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek. Teslim edilen radarların, 100+ kilometre menzili ile Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı için kuvvet çarpanı etkisi oluşturacağı öngörülüyor. Halihazırda Suriye gibi kritik muharebe sahalarında aktif olarak kullanılan SERHAT Seyyar Havan Tespit Radarı ise 10+ kilometre menzile sahip

ASELSAN Mühimmat Tespit Radarı, düşman unsurlar tarafından gerçekleştirilen havan, top ve roket atışlarını tespit ederek atım ve düşüm yerini hassas bir şekilde hesaplayan yüksek teknoloji bir radar sistemidir.
Radar tarafından tespit edilen mühimmat atım yeri anında ateş destek mühimmatlarına aktarılmakta ve karşı atış yapılarak düşman unsurların imha edilmesi hedeflenmektedir. Dost birliklertarafından gerçekleştirilen atışlar izlenerek düşüm noktası hesaplanmakta, ayrıca gerekli atışın hedef noktasından sapma miktarı hesaplanarak atış tanzimi için atış yapan birliklere geri besleme yapılmaktadır.
Mühimmat Tespit Radarları ile ilgili ilk sözleşmeyi ASELSAN, 2013 yılında Seyyar Havan Tespit Radarı için aldı ve 15 adet radarın seri üretimini tamamlayarak TSK hizmetine sundu. Daha sonra 2016 yılında uzun menzilli Mühimmat Tespit Radarı için sözleşme imzalandı. Proje kapsamında dokuz adet uzun menzilli aktif elektronik taramalı antene sahip Mühimmat Tespit Radarı (STR) teslimatı yapılacak.
ASELSAN Mühimmat Tespit Radarı, düşman unsurlar tarafından gerçekleştirilen havan, top ve roket atışlarını tespit ederek atım ve düşüm yerini hassas bir şekilde hesaplayan yüksek teknoloji bir radar sistemidir. Radar tarafından tespit edilen mühimmat atım yeri anında ateş destek mühimmatlarına aktarılmakta ve karşı atış yapılarak düşman unsurların imha edilmesi hedeflenmektedir. Dost birlikler tarafından gerçekleştirilen atışlar izlenerek düşüm noktası hesaplanmakta, ayrıca gerekli atışın hedef noktasından sapma miktarı hesaplanarak atış tanzimi için atış yapan birliklere geri besleme yapılmaktadır. Mock-Up’ı IDEF2017 Savunma Sanayi Fuarında sergilenen STR’nin, birkaç ay içerisinde envantere alınması planlanıyor.

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

10 Yorum

  1. Iha,siha ile,havadaki fuzeyi,havan topunu şu andaki teknolojimizle,vuramayiz.Ucma,merhabalara yutturursun ama gercekler acidir.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login