ivirzivir Yükle

TSK’dan NATO uçağına gece yakıt ikmali

teşekkürler

TSK’dan NATO uçağına gece yakıt ikmali

Almanya’dan kalkan ve Güvence Tedbirleri kapsamında görev yapan NATO’ya ait E-3A AWACS uçağına, Türk Hava Kuvvetlerine ait KC-135R tanker uçağıyla Romanya üzerinde yakıt ikmali yapıldı. Bu görevle, bir NATO uçağına ilk kez gece görevi esnasında havadan yakıt ikmali sağlanmış oldu.

Bunlarada Bak!

16 Yorum

 1. Maşallah. Yunan dahil etrafimizda komşulardan hiçbirinde tanker uçak yok , havada yakit ikmali yapabilen hava kuvvetleri yok.
  Hal böyleyken biz elhamdülillah zifiri karanlikta gece havada yakit ikmali yapiyoruz. Hemde işi az da olsa zorlaştiran yabanci bir ülke uçağina ikmal yapiyoruz. Maşallah Allah daima korusun selametle muvaffak eylesin.

  Reply
 2. Para aliyormuyuz diye soranlar olmuş acıkliama yapım

  NATO kuralları çerçevesinde bir NATO üyesine yapılan yardım (para,silah,vb.) Karşılıksızdır. Ödeme talep edilemez

  Reply
 3. Para alıyoruz tabi arkadaşlar. Hortumun ucunda bir bölme var oraya kaç litre alındıysa para bırakılıyor.

  Reply
 4. Nato daki diger ülkeler Türkiye nin ne kadar güçlü ve organize bir ordu millet sisteminin olduğunu anlaması gerek. Tabi bunu bildikleri içinde can Dündar gibi ajanları yetiştirip besliyorlar. Besleme medya ile. Nato nun diger ülkeleri abd nin maşası olmayı kesmezler ise, abd de onlari kurtaramaz. Ozellikle Yunanistan, kıç kadar topraklarida ellerinden gider sonra İtalya da Fransa da mülteci konuma düşerler.

  Reply
 5. abd natoyu kullarak dedeağaçta askeri yığınak yaparken böyle işlere çok şaşırıyorum…bu işte bir gariplik var…
  abd ülkemizi dört koldan 2yıla kalmaz sarıcak..ve bunu sadece kendine has tutumu ve demeçleriyle dünyaya duyurarak yapmasıda çok ilginç..tek korkum bir gün adb ve yandaşları yani tüm dünya topraklarımıza girdiğinde tek kurşun atmadan tüm ülkenin anahtar teslim törenini izlemek ..ama başka bir durum varsa ülkenin bekaası konusunda bu yapılanları desteklerim….yok böyle bir durum yokluğunu bilipte halen bu haller oluyosa işte o zaman ne kadar şerefsiz kitapsız varsa bu millet onları canlı canlı keseceğini buradan yazıyorum…burası ANADOLU..BİZ TÜRKLERE ANADOLU YU ATAM ALPARSLAN SULTAN ALDI SAHİPLENDİRDİ…BU TOPRAKLARI İÇTEN YADA DIŞTAN SATACAK KAÇ ŞEREFSİZ NAMUSUZ VARSA…EMİN OLSUNLAR Kİ KİM OLURLARSA OLSUN BİR GÜN O OMUZLARINDA TAŞIDIKLARI BAŞ GÖVDELERİNDEN AYRILICAKTIR.

  Reply
 6. Umarım para veriliyordur. Yoksa daya hortumu döşe petrolu iç babam iç. Petrol babasıyız sanki. Herk awacsa boruyu döseyeceksek işimiz iş

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login