ivirzivir Yükle

ASELSAN ÜRETİMİ GÜRZ HAVA SAVUNMA SİSTEMİ IDEF 2023 SAVUNMA SANAYİ FUARINDA

teşekkürler

ASELSAN ÜRETİMİ GÜRZ HAVA SAVUNMA SİSTEMİ IDEF 2023 SAVUNMA SANAYİ FUARINDA

Aselsan’ın ürettiği Gürz hava savunma sistemi ilk kez İstanbul’da düzenlenen IDEF 2023 savunma sanayi fuarında sergilendi.
Değişen savaş koşulları ile birlikte hareket kabiliyeti yüksek hava ve füze savunma sistemlerine olan ihtiyaç arttı. GÜRZ Hava ve Füze Savunma Sistemi, hem sabit tesislerin hem de intikal halindeki konvoyların hava tehditlerine karşı korunmasını sağlayacak. Sistemin üstün hedef tespit, teşhis ve takip yetenekleri, sahip olduğu önleyici seti, gelişmiş tehdit değerlendirme ve silah tahsis çözümleri sayesinde tehditlere karşı yüksek imha gücünü maliyet etkin bir mimaride sunuyor.

GÜRZ Hava ve Füze Savunma Sistemi; 35 milimetre Hava Savunma Topu (Parçacıklı Mühimmat Ailesi ATOM, HEI, TP), 4 adet Çok Alçak İrtifa Hava Savunma Füzesi, 4 adet Alçak İrtifa Hava Savunma Füzesi, 4 adet Aktif Faz Dizili (AESA) Arama Radarı, atış kontrol radarı, elektro-optik algılayıcılar ve veri bağı gibi bileşenlerden oluşuyor.
#aselsan #savunmasanayi #ıdef2023

ALTAY TANKINDA KULLANILACAK BMC ÜRETİMİ BATU MOTORU IDEF2023 SAVUNMA SANAYİİ FUARINDA

teşekkürler

ALTAY TANKINDA KULLANILACAK BMC ÜRETİMİ BATU MOTORU IDEF2023 SAVUNMA SANAYİİ FUARINDA

Yapımı yılan hikayesine dönen Altay tankında kullanılacak motorun Güney Kore’den alındığı ve 2 tanesinin Arifiye’de Altay tankına takıldığı bilinirken BMC yetkilileri ürettikleri BATU motorunun Arifiye’deki tank fabrikasında denendiğini,kullanılarak ortaya çıkan eksikliklerinin tamamlanmaya çalışıldığını açıkladı.İDEF 2023 savunma sanayi fuarında sergilenen BATU motoru en kısa zamanda güç grubu ile Altay tankında kullanılacağı açıklandı.

#idef2023 #savunmasanayi #altaytank

Yüklen Yüklen

Login