ivirzivir Yükle

TÜBİTAK ‘TAN DÜŞÜK RADAR KESİT ALANLI HEDEFLER İÇİN GÖZCÜ RADARI !!!

teşekkürler

TÜBİTAK ‘TAN DÜŞÜK RADAR KESİT ALANLI HEDEFLER İÇİN GÖZCÜ RADARI !!!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

TÜBİTAK ‘TAN DÜŞÜK RADAR KESİT ALANLI HEDEFLER İÇİN GÖZCÜ RADARI !!!
TÜBİTAK-BİLGEM, Düşük Radar Kesit Alanı (RKA)’na sahip hava araçlarının tespiti için GÖZCÜ adında bir radar geliştiriyor. GÖZCÜ Radarı, X-Bant frekansında çalışacak.
Konuyla ilgili olarak TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamada, “Düşük Radar Kesit Alanlı hava hedeflerinin tespiti için bir X-Bant FMCW radar sistemi olan GÖZCÜ geliştirilmektedir. Radar sisteminin alıcı/verici anten ve şasi mekanik üretimleri tamamlanmıştır. Anten, pedestal, sayısal donanım ve RF donanım entegrasyonları gerçekleştirilmiştir.” ifadelerine yer verildi.
TÜBİTAK-BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü (BTE) tarafından geliştirilen GÖZCÜ Radarı ile düşük radar kesit alanına sahip olmaları sebebi ile klasik radar sistemleri tarafından tespitleri güç olan hava platformlarının tespit edilmesi amaçlanıyor. GÖZCÜ Radarı’na ilaveten Türk savunma sanayii sektörü tarafından, son dönemde yaygınlaşan düşük RKA’lı hava hedeflerinin tespiti için pasif radar sistemleri de geliştirilmekte.

Düşük RKA’lı hava platformlarına F-35, F-22, Su-57 ve J-20 savaş uçakları; RQ-170, X-47 ve Okhotnik gibi insansız platformlar ile çeşitli seyir füzeleri örnek verilebilir.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/tubitak-bilgem-gozcu-radari/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

TÜRK MÜHENDİSLER ÜRETTİ TANESİ 8 MİLYON TL’YE İHRAÇ EDİLECEK !! EKONOMİYE BÜYÜK KATKI !!

teşekkürler

TÜRK MÜHENDİSLER ÜRETTİ TANESİ 8 MİLYON TL’YE İHRAÇ EDİLECEK !! EKONOMİYE BÜYÜK KATKI !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK : https://twitter.com/uretimyerli/status/1335957015508692996

Türk mühendisler üretti ! tanesi 8 Milyon TL fiyatla satılacak ! Savunma’da Katma Değer Devrimi !

Teknolojik yüksek katma değerli ürün geliştirme çalışmaları devam ediyor ilk yüksek katma değerli ürünümüz TEİ-TS 1400 Helikopter motorumuzun kg başı değeri 6.000 dolar ihracat değeri ise 985.000 dolar olarak belirlendi.

Türkiye savunma sanayisiyle ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Savunma sanayi ürünlerimizin teknolojik seviyesi yükseldikçe ihracata konu olan değer de gittikçe artıyor. Şimdiye kadar üretilmiş tüm silah sistemlerimizden çok daha değerli bir ürün olan Yerli helikopter motoru ts 1400’ün ihracat fiyatının 985 bin dolar yani yaklaşık 8 milyon tl olarak belirlendiği açıklandı. Türk mühendislerinin yıllar süren ar-ge çalışmalarının sonucunda türkiyenin motor üreticisi tei tarafından seri üretime alınan ts-1400 motorunun her yıl ülkemize onlarca milyon dolar kazandırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ts-1400 motorumuz hem yerli üretim gökbey helikopterleriyle birlikte paket olarak ihraç edileceği gibi talep gelmesi durumunda sadece motor olarak da satılacak. Türkiyeye yıllardır ihracat kısıtlaması koyarak ürettiği ürünleri yurt dışına satmasını engelleyen batılı devletler bu saatten sonra bizim motorumuzu kullandıkları hiçbir ürünü türkiyeden izin almadan satamayacaklar !

#savunmasanayi #ihracat #ekonomi #2021 #ts1400 #tusaş #tei
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

TEI-TJ300 TURBOJET MOTORU DÜNYA REKORU KIRDI !!!

teşekkürler

TEI-TJ300 TURBOJET MOTORU DÜNYA REKORU KIRDI !!!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

TEI-TJ300 TURBOJET MOTORU DÜNYA REKORU KIRDI !!!
Orta Menzilli Gemisavar Füzesi için TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) tarafından geliştirilen TEI-TJ300 Turbojet Motoru, 240mm çap ile 1342N itki kuvvetine ulaşarak Dünya Rekoru kırdı.
Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarına binaen geliştirilecek olan Orta Menzilli Gemisavar (OMGS) Füzesi’nin TEI üretimi yerli motoru TEI-TJ300, dünya rekoru kırdı. Edinilen bilgiye göre; 240mm çap ile 1342N itki kuvvetine ulaşan TEI-TJ300 Turbojet Motoru, kendi sınıfında dünya rekorunu kırdı.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, “TÜBİTAK desteğiyle geliştirilen Türkiye’nin ilk Orta Menzilli Füze Motoru TEI-TJ300, 240mm çap ile 1342N itki kuvvetine ulaşarak sınıfında dünya rekoru kırdı. TEI-TJ300; hava, deniz ve kara savunma sistemlerine uygulanabilecek.” ifadelerinde bulundu.
“Penguin Muadili”
“TJ300’ün kullanılacağı füze olan Orta Menzilli Gemisavar (OMGS) Füzesi’nin 3.2 metre uzunluğa ve 300 kilogram ağırlığa sahip olacağı paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Bu uzunluğa ve ağırlığa yakın benzer füzelere baktığımızda, karşımıza Penguin füzesi çıkıyor. Norveç merkezli Kongsberg şirketi tarafından geliştirilen Penguin füzesi, geçtiğimiz yıllarda emekliye ayrılan Kartal sınıfı Hücumbotlar (Penguin Mk 1) ile halihazırda aktif görevde olan S-70B SeaHawk helikopterlerinde (Penguin Mk 2) kullanılmak üzere uzun yıllar önce Türk Deniz Kuvvetleri envanterinde alınmıştı. Penguin Mk 2’nin uzunluğu ile OMGS için verilen ağırlık neredeyse aynı, 3 metre. Penguin Mk 2’nin fırlatılış ağırlığı ise 392 kilogram.
Kartal sınıfı hücumbotlarda kullanılan Penguin Mk 1 füzeleri, hizmet ömürleri doldukları için envanterde çıkartıldı hatta Kartal sınıfı hücümbotların emekliye ayrılmasında da bu durum etken oldu. S-70B SeaHawk helikopterleri için ise 2000’li yılların başında Penguin Mk2 füzelerinden çok az alım yapılmıştı. Arada geçen 18-20 yıllık süre zarfında, bu füzelerin ömürlerinin dolmuş olması olası. Bu sebepten ötürü Türk Deniz Kuvvetleri’nin bu yönde bir ihtiyacı var. OMGS’nin, sistem mimarisi olarak (arayıcı başlık, harp başlığı vb.) Penguin, teknolojik açıdan ise Marte Mk 2/S muadili olacağı düşünülmekte.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/tei-tj300-turbojet-motoru-dunya-rekoru/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Yüklen Yüklen

Login