ivirzivir Yükle

TEMEL KOTİL AÇIKLADI : 12 ADET HÜRKUŞ-C İHRAÇ EDİLDİ ! SAVUNMA SANAYİ’NDE REKOR İHRACAT RAKAMI !!

teşekkürler

TEMEL KOTİL AÇIKLADI : 12 ADET HÜRKUŞ-C İHRAÇ EDİLDİ ! SAVUNMA SANAYİ’NDE REKOR İHRACAT RAKAMI !!

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://haber.aero/sivil-havacilik/temel-kotil-12-adet-hurkus-c-ihrac-edilecek/

https://www.ssb.gov.tr/WebSite/contentlist.aspx?PageID=360&LangID=1

12 ADET HÜRKUŞ-C İHRAÇ EDİLİYOR ! TEMEL KOTİL AÇIKLADI !

Türkiyenin yerli ve milli hafif taaruz uçağı hürkuş-c ihracatın kapısını araladı. Cnn türk canlı yayınına katılan temel kotil sözleşmesi imzalanmadığı için ülke ismi vermiyorum ancak 12 adet hürkuş-c ihraç edilecek diyerek türkiyenin dev ihracat anlaşmasını ilk kez açıklamış oldu. Tusaş mühendislerinin üstün gayretiyle önce bir eğitim uçağı olarak tasarlanan hürkuş daha sonra yerli füze ve bombalarla silahlandırılarak Hürkuş-c adında hafif taaruz ve silahlı keşif uçağına dönüştürüldü. Peki Türkiye 12 adet hürkuş-c ihracatından ne kadar kazanacak. Tusaş tarafından henüz fiyatı açıklanmayan hürkuş-c’den elde edilecek geliri hesaplamak için en yakın rakiplerine baktığımızda karşımıza t-6 texan 2 ve Embraer EMB 314 Super Tucano uçakları çıkıyor. Süper tucano uçağının birim maliyeti ortalama 9 milyon dolar iken t6 texan 2 uçağının ortalama birim maliyeti 5 milyon dolar civarında. Yani kaba bir hesaplama yaparsak 12 adet hürkuş-c uçağımızdan en az 50 en fazla 108 milyon dolar arasında bir kazanç sağlayacağız. Biz en düşük fiyattan gidelim yani 50 milyon dolar’dan. 50 milyon dolar şu anki dolar kuruyla tam tamına 413 milyon tl yapıyor ki bu rakam türk savunma sanayi tarihindeki en büyük ihracatlardan birisi anlamına geliyor. Eğer uçakların birim fiyatı 9 milyon dolar olursa bu sefer kazancımız 897 milyon tl gibi inanılmaz bir rakama ulaşabilir.

#savunmasanayi #hürkuşc #tusaş #temelkotil #haber

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

7 Yorum

  1. Keşke motor dan bahsetseymiş Temel bey, bildiğim kadarıyla motorları Kanada dan geliyordu, malum Ermeni diasporası ambargoya neden oldu.12 adet i sivil uçak olarak satacağız galiba.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login