ivirzivir Yükle

TEK-ER’in Yeni Gücü: STM EBK-M44 El Bombası Kutusu! – Savunma Sanayi

teşekkürler

#SavunmaSanayi #STM #EBKM44

Dünyanın önde gelen savunma sanayii şirketlerinden STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., TEK-ER için EBK-M44 El Bombası Kutusu’nu geliştirdi.

Meskûn Mahal ve Özel Saha Operasyonları için üretilen EBK-M44, sıcak çatışma sırasında kullanıcı personelin “2 saniye” içinde, elinden silahını bırakmadan, tek elle, hiçbir ekstra güce ihtiyaç duymadan el bombasını kullanmasını sağlayan %100 yerli ve milli olanaklarla üretilen kolaylaştırıcı bir aparattır.

EBK-M44’ün iki yanında bulunan mandala basılmasıyla beraber kapak sistemi açılır ve kullanıcı hiçbir ekstra çabaya gerek duymadan el bombasını kullanıma hazır halde eline alır. Bomba pimi, dayanıklı paraşüt ipiyle sisteme bağlı olduğu için, EBK-M44’ün üzerinde kalır ve kullanıcı bombayı doğrudan doğruya hedefe gönderebilir.

Kullanıcı, pimi çektikten sonra atıştan vazgeçerse el bombasını EBK-M44’e geri koyma şansına sahiptir. EBK-M44 pimi çekilmiş vaziyette de güvenli taşıma ve kullanma olanağı tanır.

EPK-44’ün tasarım ve üretim sürecinde, önce kahraman Mehmetçiğin ihtiyaçları tespit edilmiş, Jandarma birliklerinden gelen taleplere uygun olarak prototipler üretilmiş ve her bir parça “ihtiyaca %100 karşılık verene kadar” tekrar tekrar iyileştirilmiştir.

TSK’nın standart el bombası olan MOD44 gövde ve MOD45 Tapa el bombalarına uygun olarak üretilen EBK-M44; ergonomik yapısı, darbelere karşı dayanıklılığı ve çift emniyet sistemiyle üstün bir güvenli kullanım imkânı sunar.

MIL-STD 810G / Askeri Standartlarda Sağlamlık Sertifikalı EBK-M44, kompozit malzemeden üretilmiş olup her türlü hava ve çevre koşulunda kullanılabileceğini girdiği tüm zorlu testlerden başarıyla geçerek ispat etmiştir.

Klipsli yapısıyla operasyon yeleklerinin molelerine kolaylıkla takılan EBK-M44, hem sağ hem de sol elle kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

Normal el bombalarının piminin kazara çıkmasını engellemek amacıyla yaygın olarak tercih edilen “bantlama” uygulaması, EBK-M44 ile tarihe karışmış ve bantlanan pimin açılması esnasında kaybedilen saniyeler kullanıcı lehine geri kazanılmıştır.

TEK-ER’in Yeni Gücü: STM EBK-M44 El Bombası Kutusu

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. Yapana düşüncene helal olsun.çok pratik. Standart elbombalari ile o kadar idari zaiyat verdik ki….emegi gecen herkese taşekkürler..

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login