ivirzivir Yükle

TCG Anadolu’yu ARAS savunacak! Erdoğan tam not verdi ! İlk Görev Doğu Akdeniz !

teşekkürler

İNGİLİZCE KANALIMIZ :https://www.youtube.com/channel/UCYT7c-VSiUTYYknJVjArnYg/

Türkiye’nin ilk amfibi hücum gemisi TGC Anadolu’yu yerli üretim ‘ARAS 2023 Dalgıç Tespit Sonarı’ koruyacak. Denizaltından gelebilecek dalgıç saldırılarına karşı erken uyarı sağlayan ARAS, sivil platformlarda da kullanılabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknopark açılışında incelediği Armelsan’ın ürettiği ARAS’a tam not vermişti.

Aras 2023 Dalgıç Tespit Radarı
Kısa bir zaman önce Armelsan firması tarafından üretilen yeni nesil yerli dalgıç tespit radarımız Aras 2023’ün test işlemleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile birlikte yapıldı. Dünyada Türkiye ile birlikte sadece 4 ülkenin üretebildiği sistem olan Aras 2023’ün üretimi ise Sedef Tersanesi’nde yapılacaktır.
%90’lık bir yerlilik oranına sahip olan yerli dalgıç tespit radarımız Aras 2023, MUHAREBE gemilerinde ve çeşitli su üstü platformlarda da kullanılabilmektedir. Aras 2023 Portatif Dalgıç Tespit Radarı, su altındaki dalgıçların konumunu, mesafesini operatörsüz olarak tamamen otomatik bir şekilde tespit edebilmekte ve su altındaki sabit bir objeyi ya da bir balığı tespit ve teşhis edebilmektedir. 360 derece tarama yapabilme özelliğine sahip olan Aras 2023, stratejik deniz üstü platformların, askeri gemilerin ve üslerin, stratejik tesislerin ve lüks yatların güvenliği sağlamak amacıyla kullanılabilmektedir. Aras 2023, su altındaki sabit objeleri ve balıkları tanımlayabilmekte ve dalgıçları, dalgıçların su altında hareket etmek için kullandıkları cihazları, otonom (insansız) su altı araçlarını ve mini denizaltıları tespit edebilmektedir.

Hafif ve portatif bir dizayna sahip olan Aras 2023’ün bakım masrafları da oldukça düşüktür. Her türlü hava ve su koşullarında görev yapabilecek özelliklere sahiptir. Aynı anda 2000 adet hedefi tespit ve takip edebilmekte ve veri kaydı da yapabilmektedir. Kayıt ettiği veriler sayesinde kullanan personel için eğitim ve görev analizi imkanları da sunmaktadır.
Bu özellikleri ile Aras 2023, önümüzdeki yıllarda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda oldukça önemli bir yere sahip olacaktır. Son gelişen teknolojiler ile birlikte Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülke, insansız sistemleri ve düşman MUHAREBE gemilerini etkisiz hale getirebilecek uzaktan kumandalı yeni su altı cihazları ve araçları üzerinde çalışmaktadır. Geliştirilen bu yeni nesil MUHAREBElara karşı savunmada Aras 2023 oldukça etkili olacaktır.

#armelsan #aras2023 #tcganadolu #savunmasanayi #tsk #haber

Sanat,tasarım,teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

22 Yorum

 1. Bu ve benzeri projelerin hayata geçirilmesi için TSK Güçlendirme Vakfına bağış yapalım. BAĞIŞ yaz 1987 yolla 10₺

  Reply
 2. Sen robot musun la? Ne iğrenç sesle konuşuyorsun. Star warsdaki yaratıklarlarla mı iletişim kurmaya çalışıyorsun? Mümkünse video yapma kardeş sen. Ya başkası seslendirsin ya da ses sistemini değiştir.

  Reply
 3. Savunma sanayimizin hızı baş döndürücü.İftihar edilecek çok eserimiz var.Ancak, Siper, MMU ve Gezgin uzun menzilli füzemiz gelmeden herşeyi yaptık,artık bu iş tamam diyemeyiz.Bardağımızın yarışı dolu, kalan yarısı için de durmak yok çalışmaya devam.Yolumuz zorlu fakat, açıktır.Hz.Mevla mühendis ve işçilerimizin yar ve yardımcısı olsun.🤲👍👏💪❤️🇹🇷

  Reply
 4. Tüm Dünya Teknolojimizi (Siha Iha)sasarak Farkettiya!!Bu saatden sonra Düsman Cok olacak!!Artik Her alanda Güclü olmak mecburiyet.

  Reply
 5. arkadaşım seni uyardıkça sapıtıyorsun kopyala yapıştırı bile doğru düzgün yapamıyorsun bu sistem radar değil sonardır bunu bil ve öğren kişisel sitelerden aktarırsan ve billgili olmazsan böyle olur ikincisi bu sisteme benzer sonarlar zaten gemilerde var.bide işe gizem kataım diye ses olayını bitir,son olarak bişey yayınlayacaksan bir siteye bakım hemen sallama araştır bilgilen bikaç videonu izledikten sonra zatn konuya hakim değil kopy paste sin.

  Reply
 6. Birileri varsın İzmir marşı söylesin onuncu yıl marşı söylesin heykel yapsın kim ne yaparsa yapsın biz bunlarla hizmet le savunma sanayi sle yükseleceğiz iş bilenin kılıç kuşananın

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login