ivirzivir Yükle

TCG ANADOLU’NUN DENİZALTI AVCISI YENİ SİLAHIMI “ORKUN-2053” ! TÜRKİYE SONUNDA BUNU DA ÜRETTİ !

teşekkürler

TCG ANADOLU’NUN DENİZALTI AVCISI YENİ SİLAHIMI “ORKUN-2053” ! TÜRKİYE SONUNDA BUNU DA ÜRETTİ !

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://armelsan.com/tr/urunler/helikopter-sonari

ORKUN-2053 Helikopter Sonarı, Armelsan tarafından geliştirilen Türkiye’nin yerli ve milli ilk helikopter daldırma sonarıdır. Denizaltı savunma harbinde kullanılan orta frekanslı bir aktif sonar sistemidir. Denizaltıları bulmak ve izlemek için gemiye monteli sonarlara kıyasla performansta sınırlı olmasına rağmen, helikopterle taşınan bu sistemler hızlı daldırma ve veri alma zamanları ile arama alanları arasında hızlı geçiş yapma avantajına sahiptir. Gemi sonarlarına göre ilave avantajlar arasında akış gürültüsü ve motor gürültüsü olmaması ve hareketli bir sinyal kaynağı tarafından indüklenen Doppler kaymasının ortadan kaldırılması yer alır. Uçak gemilerinden veya diğer gemilerden kalkan helikopterlerde konuşlandırılan bu sistemler suya daldırılarak su altındaki hedefleri, tespit etmelerini ve helikopterin torpido ile bunlara saldırmalarını sağlar.

Denizaltı Savunma Harbi, donanmalar için en zorlu görev alanlarının başında geliyor. Bu kapsamda donanmalar savaş gemilerini, Deniz Karakol Uçakları ve Denizaltı Savunma Harbi Helikopterleriyle destekliyor.
Helikopterler, kabiliyet olarak Deniz Karakol Uçaklarına göre biraz zayıf kalsada, gemilerde taşınabilmesi ve bu sayede ani reaksiyon gösterebilmeleri sebebiyle donanmalara ciddi avantajlar kazandırıyor.
Türk Deniz Kuvvetleri, 24 adet S-70B SEA HAWK ve 9 adet AB-212 olmak üzere 33 adetlik oldukça büyük Denizaltı Savunma ve Su Üstü Harbi Helikopteri filosuna sahip. Bu helikopterlerin denizaltı tespitinde kullandıkları ana sistem daldırma sonarlarıdır.

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

#donanma #tsk #savunmasanayi #tcganadolu

Bunlarada Bak!

8 Yorum

 1. 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼🦵🤜💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼

  Reply
 2. HEYYY MAŞAALLAH ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 3. Suya inebilen SİHA üzerine yerleştirilen bu sonar sistemi ve kısa menzilli torpidolarla veya sualtı bombalarıyla düşman denizaltılarının kabusu olabilir. Suya inebilen SİHA ların insanlı helikopterlere göre avantajları daha fazla olur.

  Reply
 4. Deniz tabanına aralıkla sensor yerleştirip metal her şeyi belirleyecek sonar veya sinyal vericiler hakkında çalışmalar yapiliyormu ? Sofistike mayın yapım çalışmaları var mı?yoksa herkes uyuyormu

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login