ivirzivir Yükle

TCG ANADOLU SİHA GEMİSİ Savunma Sanayi Gelişmeleri

teşekkürler

TCG ANADOLU SİHA GEMİSİ Savunma Sanayi Gelişmeleri

İtalyanlardan flaş açıklama. Türkiye’nin TCG Anadolu’yu benzeri görülmemiş bir SİHA platformuna dönüştüreceğini yazan İtalyan basını, İtalya donanmasının buna benzer projeyi ‘Trieste’ adlı savaş gemisine uygulamasını istedi.

Türkiye’nin TCG Anadolu’yu SİHA gemisine dönüştürme projesi İtalya basınında büyük ilgi gördü. Dünyada uçak gemisine sahip sayılı ülkenin olduğunu belirten İtalyan basını bu ülkelerin arasına Türkiye’nin de ekleneceğini yazdı.

Türkiye’nin amfibi gemiyi benzeri görülmemiş bir platforma dönüştüreceğini yazan İtalyan basını Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in “TCG Anadolu’yu bir silahlı insansız hava aracı gemisine dönüştürecek Bayraktar TB2 ve çeşitli sabit kanatlı İHA projelerimiz var” ifadelerine yer verdi.

Sabit kanatlı İHA’ların uçak gemisine iniş-kalkış yaptırılmasının çok karmaşık bir sistem olduğu bahsedilen haberde “Bugüne kadar, yalnızca Amerikan X-47B İHA’sı bir uçak gemisinin güvertesine başarıyla iniş-kalkış yapabildi” denildi.

Türkiye’nin SİHA projesinin örnek gösterildiği haberde, İtalya donanmasının buna benzer projeye başlaması gerektiği belirtildi. Haberde, “Keşif ve saldırı görevleri olan bir deniz platformundan havalanabilen bir İHA geliştirmemiz donanmamızın uçuş kapasitesini artıracak ve “Trieste”ye (Helikopterli Çıkarma Gemisi’nin adı) olağanüstü bir yetenek sağlayacaktır denildi.
#savunmasanayi #savunmassnayii #türksavunmassnayi #savunmasanayi2021 #türksavunmassnayi2021 #savunmasanayiürünleri #aselsan #tusaş #tei #yerlifüzeler #akıncıtiha #bayraktariha
savunma sanayi,savunma sanayi 2021,savunma sanayi başkanlığı,savunma sanayii,savunma sanayi 2021 projeleri,savunma sanayi haberleri,savunma sanayi yeni silahlar,savunma sanayi animasyon,savunma sanayi akıncı,savunma sanayi araçları,savunma sanayi aselsan,savunma sanayi ar ge,savunma sanayi başkanlığı 2021,savunma sanayi dış basın,savunma sanayi en son haberler,türk savunma sanayi,türk savunma sanayi 2021,aselsan,roketsan,Savunma sanayi dergilik,Tusaş,Tei

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. 90’ların Türkiyesi gitti yerine Dünyada ilki başaran Türkiye geldi. Ülkemizle ne kadar gurur duysak az.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login