ivirzivir Yükle

TCG ANADOLU (LHD) Seyir Testlerine Başladı.

teşekkürler

TCG ANADOLU (LHD) Seyir Testlerine Başladı.

SAVUNMA SANAYİ HABER | TCG ANADOLU (LHD) Seyir Testlerine Başladı.
KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..TEŞEKKÜR EDERİZ…
İletişim : [email protected]

Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından Havuzlu Çıkarma Gemisi olarak ihaleye çıkarılan ve daha sonra Havuzlu Helikopter Gemisi’ne dönüştürülen proje, en son olarak Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD) olması kararlaştırılmış. ‘TCG Anadolu’ adı verilen geminin inşasına, Tuzla Sedef Tersanesi’nde başlanmıştı.
Geçtiğimiz günlerde liman testlerine başlanan TCG ANADOLU, Sedef Tersanelerinden ayrılarak ilk kez seyir testlerine başladı.
Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi projesi kapsamında üretimi gerçekleştirilen TCG ANADOLU gemisi, 232 metre uzunluğa, 32 metre genişliğe sahip. TCG ANADOLU’nun yüksekliği ise 58 metre. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, HAVELSAN tarafından geliştirilen ADVENT Gemi Savaş Yönetim Sistemi ile birlikte, yine yerli savunma sistemleri ile donatılacak.
Türk donanmasının ihtiyaçları doğrultusunda üretilen TCG Anadolu tam donanımlı 8 helikopter bulundurabilecek. Bir tabur tam teşekküllü askerin istenilen bölgeye sevkini sağlayabilecek. Bilindiği gibi BAYKAR Şirketi, TCG Anadolu pistinden kalkış yapabilecek BAYRAKTAR TB3 SİHA üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca BAYKAR, Türkiye’nin ilk jet motorlu insansız hava aracı KIZILELMA içinde kısa pistten kalkış özellikleri için çalışmalarını sürdürmekte. 27 bin ton deplasmanı ile Türkiye’nin sancak gemisi olacak olan TCG Anadolu, Kıtalar arası görevlerin yanı sıra, acil durumlarda hastane olarak kullanılabilecek özelliklere de sahip.

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login