ivirzivir Yükle

TCG ANADOLU İÇİN ASELSAN’DAN YENİ İHA – SAVUNMA SANAYİ HABERLERİ

teşekkürler

TCG ANADOLU İÇİN ASELSAN’DAN YENİ İHA – SAVUNMA SANAYİ HABERLERİ

#tcganadolu #aselsan #iha #siha #tb3 #Türkordusu #Türkiye

TCG ANADOLU İÇİN ASELSAN’DAN YENİ İHA – SAVUNMA SANAYİ HABERLERİ

Türkiye’nin F35 programından çıkartılmasının ardından yıl sonu teslimatı planlanan TCG Anadolu’nun dünyanın ilk İHA gemisi yapılması kararı alınmıştı. TCG Anadolu için çalışmalar sürerken gemide kullanılması planlanan yeni bir SİHA projesi daha ortaya çıktı.

Bilindiği üzere S400 hava savunma sistemlerinin alınmasının ardından Türkiye F35 programından çıkartılmıştı. Bu süreçte yapımı devam eden TCG Anadolu’da kullanılması plananlanan F35B’lerin yerine hangi alternatiflerin konulacağı çok tartışıldı. Dışa bağımlı kalmak yerine yerli üretim ihalarla donatılması planlanan TCG Anadolu dünyanın ilk İHA gemisi olacak.

Türkiye’de Baykar Savunma, hali hazırda TCG ANADOLU Amfibi Hücum Gemisi için kısa pistlerden kalkış / iniş yeteneğine sahip Bayraktar TB3 İHA’nın geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Baykar Savunma’nın, Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı (DİHA) adında da bir projesi mevcut.

Bu iki sisteme ek olarak Aselsan’da kısa bir süre önce TCG Anadolu’da kullanılmak üzere dikey, kısa ve konvansiyonel iniş / kalkış metotlarını tek bir platform üzerinde birleştirdiği “Çok Fonksiyonlu İHA” tasarımının patentini aldı.

Videoların devamı için kanalımıza abone olup videomuzu beğenmeyi unutmayın.

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login