ivirzivir Yükle

TANK AVCISI SİLAH TAŞIYICI ARAÇ (STA) TESLİMAT ADETLERİ AÇIKLANDI !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..

TANK AVCISI SİLAH TAŞIYICI ARAÇ (STA) TESLİMAT ADETLERİ AÇIKLANDI !!
FNSS Savunma’nın YouTube hesabında gerçekleştirilen ve FNSS Genel Müdürü ve CEO’su Nail KURT ile sektör basınından temsilcilerin katılım gösterdiği canlı yayın esnasında, önemli açıklamalarda bulunuldu.
FNSS Savuna Genel Müdürü ve CEO’su Nail KURT, Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi kapsamında bugüne kadar Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 26 adet araç teslim edildiğini ve son iki aracın ise Roketsan tarafından geliştirilen Orta Menzilli Tanksavar (OMTAS) Füzesi Kulesi ile donatıldığını açıkladı.
Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin 9 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında alınan karar uyarınca FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. ile yürütülmekte olan sözleşme görüşmelerinde sona gelinmiş ve 27 Haziran 2016 tarihinde, Savunma Sanayii Başkanlığında düzenlen törenle Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi Sözleşmesi imzalanmıştır.
İhale süreci proje kapsamında; Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan ve yurtiçinde geliştirilmiş olan tanksavar füzelerinin, muharebe etkinliğini arttıracak şekilde, projeye özel geliştirilecek tanksavar kuleleri ile zırhlı araçlara entegre edilmesi planlanmıştır. Proje ile paletli ve tekerlekli tipte, toplam 260 adet Tanksavar sistemi tedarik edilecektir. Modern Atış ve Komuta Kontrol yeteneklerine sahip olarak geliştirilen tanksavar silah sistemi kuleleri, atışa hazır tanksavar füzesinin yanı sıra, 7.62 mm makinalı tüfek ile teçhiz edilmiştir.
Nail KURT, “Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi kapsamında bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetlerine 26 araç teslim edildi. Son iki aracın bizim için önemli özelliği vardı çünkü onlar Roketsan ürünü OMTAS füzeli kulelerle teslim edildi. Öte yandan yıl sonuna doğru PARS 4×4 araçlarımızın da OMTAS kuleli olarak teslimatları başlayacak, onun da kalifikasyonları, ufak bir prosedür dışında tamamlandı. Teslimatların COVID-19’dan etkilenmemesi için tüm tedbirlerimizi aldık. Teslimatlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Sahadan aldığımız ilk bilgiler de olumlu.” açıklamasında bulundu.
Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında, 184 adet paletli (Kaplan), 76 adet tekerlekli (Pars 4×4) olmak üzere toplam 260 adet silah taşıyıcı araç ve 64 adet KORNET-E Silah Kulesi ve 196 adet OMTAS Silah Kulesinin üretimleri gerçekleştirilecek.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/sta-projesindeki-guncel-teslimat-adedi-aciklandi/

Avcı üretimi tam gaz


___________________________________________________________
Twitter : https://twitter.com/kanerkurt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
libyadaki türk askerleri,
libyadaki türk topu,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
avangard füzesi,
ismail demir,
mustafa varank,
hulusi akar,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

20 Yorum

 1. TÜRKIYE YERLI MILLI YENI ARACLARLA DONATILMALI ESKILERI LIBYA SURIYE SOMALIA HIBE EDILMELI ALLAH TÜRKIYEME YAR OLSUN

  Reply
 2. Hocam çok zengin bir zırhlı araç üretim kapasitemiz var.Yani çeşit çeşit zırhlı aracımız var otuz otuz beş çeşit.

  Reply
 3. Çok önemli bir platform daha kazandık.Kelimenin tam manası ile gerçek bir “tank katili”..Ve Affetmez cinsinden çok kıyıcı bir silah.Görünen köy kılavuz istemez..”TSK, KANATLANDIRIR..😂😂😂”Kanercim, dinamo gibisin Maaşallah, bu ne üretim..Rabbim sana kuvvet versin.Vallahi bu kadar haber büyük emek ister.Eline, aklına sağlık.Bir teşekkür de TSK ve SSB’na bu ne kadar yeni silah ve sistem tedariki inanılmaz.Hızlarına yetişene aşkolsun. Sağanak yağmur gibi yeni ürünler aktıkça akıyor, onlara da senin gibi helalinden bir Maaşallah..Kanercim, hayırlı geceler, her şey gönlünce olsun.🤲👏👏👏👍💪❤️🇹🇷😄

  Reply
 4. Hocam az önce bir video paylaşmıştınız. Milli mikro uydu fırlatma sistemi ile ilgili. Roketsan’ın yurt dışından aldığı destek çok mu az mı ? Bence çok azdır. Çünkü bunu yapan ilerde kıtalararası balistik füzeler yapar. Siz ne düşünüyorsunuz? Ne kadar destek almıştır? Az-çok ?

  Reply
 5. Dostum agzına, yüregine, emegine saglık muhtesem anlatım tarzıyla harika bir video olmuş basarılar…! MASALLAH

  Reply
 6. bu stanin savas alaninda tankin karsisina cikacagini sananlar yeryuzunun en aptal insanlaridir, yaptigimiz hatalari asla duzeltmiyoruz, eski zmalari personel tasiyici olarak kullandigimiz yetmiyormus gibi simdide fnss sta lari tank avcisi olarak pazarliyoruz, sizin yaptiginizi dusman yapmaz, bu kibrit kutusunu gorupde beyenen nasil olur anlamiyorum, kaplanin daha buyuk zirhlilari dururken en ufagini aldik, tank avcisiymis, ya kardesim o aracin zirhi nekadar ince haberiniz varmi, tow veya bir roketle vuruldugunda icinde askerlerimizin kurtulma sansi hic yok, bu anlasmayi yapan hainleri icine koyup roket ile vuracaksin, askerlerimiz olecegine onlar olsunler

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login