ivirzivir Yükle

Tank avcısı Kaplan Suriye sınavında – Tank hunter Kaplan in Syria – FNSS – Türk Savunma Sanayi

teşekkürler

Tank avcısı Kaplan Suriye sınavında – Tank hunter Kaplan in Syria – FNSS – Türk Savunma Sanayi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Türkiye’nin zırhlı kara aracı üreticilerinden FNSS arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Silah Taşıyıcı Araçlar Projesinde seri üretim teslimatları sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kara unsurlarının ateş gücünü artıran Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında “yeni nesil tank avcısı” Kaplan ve Pars araçları kullanıma sunuluyor.

FNSS, salgın koşullarında aldığı tedbirlerle teslimatları tüm hızıyla ve takvime uygun şekilde devam ettiriyor. Bu kapsamda 2020 yılı içinde çok sayıda araç Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Teslim edilen araçlar hızla görev yapacakları birliklere sevk edildi. Araçlar sınır birlikleri başta olmak üzere Suriye gibi sınır ötesindeki sıcak bölgelerdeki birliklerin kullanımına sunuldu. Kaplan Silah Taşıyıcı Araç, Suriye’deki olası tehditlere karşı kara birliklerinin caydırıcılığını artırdı.

FNSS, proje için Kaplan araç ailesinin en hafif üyesi Kaplan-10’u paletli tip, Pars 4×4 aracını ise tekerlekli tip tanksavar aracı olarak geliştirdi.

Araçların taşıdığı tanksavar kulelerinde Kornet-E ve ROKETSAN’ın OMTAS füzeleri kullanılıyor. Kaplan ve Pars araçları, tanksavar platformlarıyla sabit ve hareketli hedefleri etkin şekilde vuruyor.

Proje kapsamında FNSS tarafından toplam 260 Kaplan ve Pars tanksavar araç üretilecek.

#Kaplan #Pars #FNSS #TankAvcısı #SavunmaSanayi #Tanksavar #antitank
————-
Mass production deliveries continue in the Weapon Carrier Vehicles Project, which is carried out under the contract signed between the Defense Industry Presidency and FNSS.

Within the scope of the Weapon Carrier Vehicles Project, which increases the firepower of land elements of the Turkish Armed Forces, “new generation tank destroyers” Kaplan and Pars vehicles are available.

FNSS continues deliveries at full speed and in accordance with the schedule, with the measures taken under epidemic conditions. In this context, many vehicles were delivered to the Turkish Armed Forces in 2020.

Delivered vehicles were quickly dispatched to the troops they would serve. The vehicles were offered to the use of troops in hot regions beyond the border such as Syria, especially border units. The Tiger Weapon Carrier Vehicle increased the deterrence of ground troops against possible threats in Syria.

FNSS developed the Kaplan-10, the lightest member of the Kaplan vehicle family, as a tracked type and the Pars 4×4 vehicle as a wheeled type anti-tank vehicle for the project.

Kornet-E and ROKETSAN’s OMTAS missiles are used in the anti-tank towers carried by the vehicles. Kaplan and Pars vehicles effectively hit fixed and mobile targets with their anti-tank platforms.

A total of 260 Kaplan and Pars anti-tank vehicles will be produced by FNSS within the scope of the project.

Bunlarada Bak!

27 Yorum

 1. Kendi tank avcısı olduğu ve haliyle kendisi de tanksavar silahlarına birincil hedef olacağı için, üzerinde AKKOR benzeri aktif koruma sistemi olmalıydı. Ama gördüğüm kadarıyla yok.

  Reply
 2. Kulede 2 değil en az 3 ATGM taşımalı.
  Savaş ortamında 2 füzeyi ateşledikten sonra, kuleye tekrar füze takacak ortam bulunamayabilir.

  Reply
 3. Xeyirli uğurlu olsun TÜRK yem. Amin inşallah.👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰👍🇹🇷🇦🇿🇵🇰.

  Reply
 4. Bu gibi platformlar yalnız tank avcısı olarak tasarlanmamalı savaş ortamı çok farklı ne gibi tehdit ile karşılaşacağı belli olmaz. Bu bakımdan savunma özellikler geliştirilmeli ayrıca siha tehdidi ne karşı kendini savunacak özellikte olmalı daha çok yol alması gerekiyor Suriye testinde umarım can kaybı olmaz

  Reply
 5. Allah Celle Celalühü Sadatın hürmetine daha iyi ve güçlü olanlarını yapmayı nasip etsin inşallah amiiinnn

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login