ivirzivir Yükle

TANK AVCISI ASELSAN PORSAV FÜZESİ !! 2019 Savunma Sanayi

teşekkürler

r. PorSav; “Yerli MANPADS”, “HİSAR Portatif” ve “Milli Portatif Hava Savunma Füzesi” olarak da adlandırılmaktadır. Halihazırda test faaliyetleri devam etmektedir.

Kaideye Monteli Sistemler ve Taarruz Helikopterleri tarafından kullanabilecek olan PorSav Füzesinin, 4km irtifa ve 6km+ menzil değerlerine kadar hava araçlarına etkili olması planlanmaktadır. PorSav’ın en büyük üstünlüğü, Stinger Füzesinde de kullanılan Kızılötesi (IR) Arayıcı Başlık yerine Görüntüleyici Kızılötesi (IIR) Arayıcı Başlık kullanacak olmasıdır. IR Güdümlü Füzeler, yüksek ısı yayan bölgeye odaklandığı için “Flare” olarak adlandırılan karşı tedbir sistemleri tarafından kolaylıkla aldatılabilmektedirler. IIR Güdümlü Füzeler ise “görüntüleyici” sistemi sayesinde hedefin bütününe kilitlendiği için, karşı tedbir sistemleri tarafından aldatılmaları oldukça zordur. PorSav Füzesinde, HİSAR projesinde kullanılan IIR Başlığa benzer bir IIR Başlığın kullanılacağı tahmin edilmektedir.

#aselsan #porsav #füze #savunmasanayi #roketsan #tsk
Gerçek ve Doğru Bilginin Adresi Ne Bilsem ?

Sanat,tasarım,teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

35 Yorum

  1. DENIZ KOMANDOLARI IÇINDE BIR SISTEM GELIŞTIRILMELIDIR,MENZILI UZUN OLAN VE SAVAŞ GEMILERININ KAPTAN KISMINA SALDIRAN BIR DENIZ USTU MESAFEDE YANI 2-5 METRE ALÇAKTAN UÇAN BIR FUZEYI YAPABILIRLER.100KM MENZILİ OLMALIDIR HUCUM BOTLARI UZTUNE KONUŞLANDIRILANLARDAN OLMALIDIR.DÜŞÜNSENIZE INSANSIZ HIZLI HUCUM BOTLARINDA OTOMATIK FUZE AKTARMA SISTEMIYLE SAVAŞ GEMILERINE UÇAK GEMILERINE SALDIRI YAPTIGINIZI DUSUNUN100KM MENZILDE HEDEFİ GÖRÜP KILITLENIP SALDIRDIGINIZ DUSUNSENIZE BIR SAVAŞ GEMISI YADA UÇAK GEMISINE OTOMATIK DOLDURMA SISTEMLI 10 FUZEYI HUCUM BOTLARININ YAPTIGINI DUSUNSENIZE BENIM DIYE ORDULAR BUNDAN ASLA KAÇAMAZ,TÜRKIYE INSANSIZ BIR KARAKOL GEMILERI YADA HUCUM BOTLARINA BU 100KM MENZILLI YAKICI DELICI DENIZUSTUNDE 1-5METRE MESEAFEDE UÇARAK GIDEN OTOMATIK ROKET ATAR GIBI SISTEMI YAPMALIDIR.BIZE AKDENIZ KAFA TUTAN ŞU DEVLETLERE BU OTOMATIK ROKET SISTEMLI HUCUM BOT YADA KARAKOL GEMILERIYLE KARŞILIK VERIRIZ,VE BUNLAR INSANSIZ OLDUGUNU DUSUNUN HEM SAVAŞ GEMISI HEM HAVADA UÇAN SİNEKLER OLAN HELIKOPTER YADA SAVAŞ JETLERINE SALDIRI ROKET SISTEMINI YAPTIGINIZI DUSUNUN DAĞ DELICI FUZELERIN BOR ÇELIŞIGINDE URETILMIŞ BİR FUZEYI YAPMAK GEREK VE BU BOT KARAKOL GEMILERI TORPIDO FIRLATMA SISTEMIDE OLMALIDIR.

    Reply
  2. irtifası 4000 metre menzili 6000 metre biraz az hiç olmazsa irtifası 8.000 metre menzili 10.000 metre olsa hem uçaklar içinde kullanılabilirdi

    Reply
  3. Başda Aselsan olmagla savunma senayisinin tüm ışçilərə ,mühendislere başarll.ar diliyorum , Allah korusun sizleri , gürur duydum kardeşlerim ! ALLAH yar ve yardlmçlnlz olsun . Azerbaycandan selamlar olsun !

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login