ivirzivir Yükle

Takla atan helikopter ATAK, Filipinli oldu – ATAK helicopter in Philippines – Savunma Sanayi – TUSAŞ

teşekkürler

Takla atan helikopter ATAK, Filipinli oldu – ATAK helicopter in Philippines – Savunma Sanayi – TUSAŞ

Atak helikopteri yuvadan uçuyor. Sınıfındaki en etkili taarruz helikopteri olan T129 ATAK, Türkiye sınırlarının dışına çıkıyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) , bugüne kadar 69 ATAK helikopteri teslimatı yaptı.

Teslimatlar sürerken ATAK Helikopteri için ilk ihracat sözleşmesi 2018 yılında Pakistan ile imzalandı. Daha sonra Filipinler ile imzalanan ihracat sözleşmesi geldi.

Pakistan’a satılacak 30 helikopter için ABD’den motor izni bekleniyor. Filipinlere ihraç edilecek 6 helikopterden 2’si teslim edilmek üzere yola çıkıyor.

Filipinler ilk aşamada 6 ATAK helikopteri siparişi verdi. İlerleyen dönemde bu sayının opsiyonlarla artması ve sayının her iki ülkeyi tatmin edici bir seviyeye gelmesi bekleniyor.

Türkiye, ATAK Helikopteri satışıyla ABD, Rusya ve Fransa’dan sonra taarruz helikopteri ihracatı yapan 4. ülke oldu.

#AtakHelikopteri #Filipinler #SavunmaSanayi #TUSAŞ #helikopter #helicopter #DefenseNews #Philippines #T129
———
ATAK helicopter in Philippines

The most effective attack helicopter in its class, the T129 ATAK, goes beyond the borders of Turkey.

The contract for the development of attack helicopters for Turkey was signed in 2007. The program came into effect in 2008 and the ATAK helicopter flew for the first time in 2011. The Atak Halicopter was delivered to the Turkish Land Forces Command for the first time in 2014.

Turkish Aerospace Industries Inc. has delivered 69 ATAK helicopters to date.

The first export contract for ATAK Helicopter was signed with Pakistan in 2018. Later, an agreement was made with the Philippines.

Engine permission is expected from the USA for 30 helicopters to be sold to Pakistan. 2 out of 6 helicopters to be exported to the Philippines are on their way to be delivered.

Bunlarada Bak!

7 Yorum

 1. حكمتك يا الله اللهم احفظ تركيا وجميع الحلفاء المأمنون.
  واهزم الشياطين الإنس والجن.
  اللهم امين يارب العالمين ☝️🕌🇹🇷✍️🐎🕋☝️🇹🇷🇹🇷🕌

  Reply
 2. Yani Çin kimseye Z10 satmadı, bize A129 u veren italya nın adı yok, Riowalkı üreten hatta bizim ihalemize giren Güney Afrikayı saymaya gerek yok

  Reply
 3. Pakistan’lı din ve ümmet kardeşlerimizin ATAK alımından vazgeçildiği günler önce duyuruldu. Pakistan helikopterlerini Çin’den alacak…

  Yıllar önce çalıştığım bir metalurji firmasının sahibinin sözleri bu vesileyle yeniden aklıma geldi : “Pakistan’ın merkez bankasından akreditif açılmış olsa bile mal vermem” diyordu. Akreditifin dış ticaretteki tanımını bilenler, bu sözlerin ağır bir ifade olduğunu anlayacaktır.

  Bir de Bangladeş, Somali, Nijerya vesaire gibi donunu bile toparlayamayan ülkelere şunu sattık, bunu sattık diyorlar ya… Aslında bu işlemler hibe’den başka birşey değil… Ne yapalım : “Patron Çıldırdı vatandaş !” … “Ne alırsan kâr”…”Batan geminin malları bunlar…”

  Reply
 4. Biz Şeriat çı Tarikat çı OSMANLI yaptık

  Bize gerici yobaz diyen utanmaz aymaz kafirler ne yapmış kime ne satmış

  Reply
 5. Millete kaynağı belli olmayan haber vermeyin Amerika’nın koyduğu ambargo yüzünden hiç bir ülkeye satışı yapılamıyor motoru ordan ithal ediliyor çünkü Pakistan bu yüzden bizden değil Çin’den aldı helikopteri

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login