ivirzivir Yükle

SU 57 SAVAŞ UÇAĞI ALIYORUZ – Savunma Sanayi

teşekkürler

SU 57 SAVAŞ UÇAĞI ALIYORUZ – Savunma Sanayi

Rusya Askeri Teknik İş birliği Federal Servisi (FSVTS), Türkiye’ye Su-35 ve Su-57 savaş uçaklarının sevkiyatını teklif etmişti. Konu ile alakalı konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Moskova’nın bu alanda iş birliği teklifini olumlu değerlendirebileceklerini belirterek, Rusya’dan bu jetlerin alınabileceğini söyledi.

Türkiye, ABD Patriotları satmayınca Rusya’dan S-400 satın aldı.
Bu sebepten ötürü Washington Ankara’yı F-35 programından çıkardı.
Ankara milli savaş uçağını geliştirirken, aynı zamanda diğer jetleri de radarına aldı.
Türkiye ile gelişen ilişkiler çerçevesinde Moskova, Su-35 ve Su-57 tedarikini teklif etti.
Ankara bu teklife sıcak baktığını açıkladı.
Ancak şu ana kadar herhangi bir resmi anlaşma imzalanmadı.
Rusya’dan S-400 alımı sebebiyle Türkiye’nin F-35 programından çıkartılması, “Ankara yeni bir savaş uçağı mı alacak?” sorularının sorulmasına neden oldu.

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da bir araya gelmiş ve ikili 5. nesil savaş uçağı Su-57’yi yakından incelemişti.
savunma sanayi,türk savunma sanayi gelişmeleri,türk savunma sanayi 2021,savunma sanayii,yabancı basında türk savunma sanayi,yunan basınında türk savunma sanayi,türk savunma sanayi son gelişmeler,yunan medyası türk savunma sanayi,savunma sanayi 2021,su-57 savaş uçağı,su-57,Rus su-57,türk savunma sanayi,türkiye su-57 savaş uçağı alıyor,rus uçakları,su-57 turkey,rus savaş uçakları,su 57 savaş uçağı,su 57 vs f 35,su 57 türkiye,su 57 savaş uçağı türkiye

#su57india #su57newupdate #savunmasanayi #savunmasanayii #türksavunmasanayi #aselsan #roketsan #tusaş #hürjet #tfxuçağı #borafüzesi #hisahavasavunma #altaytankı #yerlifüzeler

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. 10 tane alıp deneyelim hemde tfx yapılana kadar işimizi görür
    ABD bin f35 lerinede muhtaç kalmamış oluruz

    Reply
  2. Türkiye alacaksa Su 57 alsın. Sonuçta karşımızda sadece Yunanistan yok Amerikada var bu uçak caydırıcılık için önemli. Tabi Rusya Su 57 yazılımlarını verecekse, bu uçağı kendimize göre dizayn edebileceksek, kendi mühimmatlarımızı kullanabileceksek, Amerika gibi bu uçaklar için kısıtlamalar getirmeyeceklerse ve yönlendirilmiş itki sisteminin bilgilerini bize öğreteceklerse alalım. Türkiyenin bu şartları öne sürmesi lazım. Ne kadar koparabilirsek o kadar kar olur.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login