ivirzivir Yükle

SSB’nin yeni projesi: Veri Kovanı

teşekkürler

Savunma Sanayi Başkanlığı gençler için yapay zeka konusunda yeni bir proje paylaştı. Veri Kovanında oluşacak güvenilir ve doğrulanmış etiketli veri setleri, yapay zekâ uygulamalarımıza önemli katkı sağlayacak.
Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, gençlerimizi bu platforma başvurarak yapay zeka projelerimizin bir parçası olmaya davet ediyor.

Bunlarada Bak!

15 Yorum

 1. İlk yorum, ilk like , ilk görüntülenme
  *Edit ilk yorum değil benden 10 saniye önce yorum yapan iki kişi var.(kaptan pilot, kasabanın şerifi)

  Reply
 2. Tolga Özbek kadar başarılı olmasa da askeri,bilim ve ilginç konularda videolar hazırlıyorum kanalıma göz atarsanız sevinirim

  Reply
 3. Günümüzdeki yapay zeka uygulamalarında gözetimli öğrenme (supervised learning) önemli bir yer kaplıyor. Gözetimli öğrenmede öğrenilecek şeyin özellikleri ve bu şeyin bir etiketi vardır. Örneğin kedileri tanıyacak bir gözetimli öğrenme algoritmasına, çeşitli hayvanlara ait özellikler ve bu hayvanın kedi olup olmadığı etiketi verilebilir. Algoritma eğitim sürecinde, verilen örneklerin kedi olup olmadığını tahmin eder. Tahminlerden sonra hataya bakılır ve bu hata minimize edilecek şekilde süreç tekrarlanır. Gözetimli öğrenmede etiketli veri kümelerine ihtiyaç vardır ve bazı alanlarda bu eğitim kümelerini bulmak çok zordur ve ya etiketsiz bir eğitim kümesini etiketleyecek insanlar bulmak maliyetli ve zaman açısından verimsiz olabilir. SSB bu çalışma ile verilerin etiketlenmesini böylece kullandıkları yapay zeka algoritmalarının daha iyi hale getirilebilmesi ve ya bu algoritmalara dayanan yeni modeller kurulabilmesini hedeflemiş olmalı. Bu önemli bir katkıdır. Benim de çorbada bir tuzum olsun diyen arkadaşlar bu çalışma ile savunma sanayisinde kullandığımız yapay zeka modellerinin daha iyi hale getirilebilmesine katkı verebilir.

  Reply
 4. herhangi bir maddi destek verilmiyorsa insanların pek uğracağını sanmıyorum (örn:500 etiketleme=10kr )

  Reply
 5. Olmadı ayakkabı numaramıda isteseydi , orta yerde geri bıraktım. Veri etiketleyebilmem için tc vs o kadar bilgiye ihtiyaçları yok. Bence bizi etiketlemek için tüm Bunlar

  Reply
 6. Savunma sanayii videolarının altına ülkem için ölürüm diyenlerin, ülkesi icin yapay zeka geliştirme projesine ”para vermezlerse yapmam” mantığıyla bakması ilginç.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login