ivirzivir Yükle

#SONDAKİKA YUNAN LOZANI İHLAL ETTİ ! TÜRKİYE EGE DENİZİNDE NAVTEX İLAN ETTİ ! 1 GÜN MÜDDET VERİLDİ!

teşekkürler

Gelen son dakika haberine göre; Türkiye, Ege Denizi’nde yeni NAVTEX ilanı yayımlandı. Yeni NAVTEX ilanında, Sakız Adası’nın 1923 Lozan Antlaşması ile belirlenen gayri askeri statüsünün ihlal edildiğinin açıklanması dikkat çekti.

Doğu Akdenizde sular ısınmaya devam ederken Türkiye hak ve menfaatlerinden bir adım bile geri atmıyor,avrupa birliğinin şımarık çocuğu Yunanistan arkasına aldığı Fransa’ya güvenerek hukuk kurallarını tanımayan adımlarla gerilimi daha da tırmandırıyor.

Türkiye, İzmir istasyonundan yayınladığı NAVTEX’te 1923 Lozan Antlaşması çerçevesinde Sakız Adası’nın gayri askeri statüsünün bozulduğunu ilan etti. Yunanistan, 1960 yılından bu yana adaları gayri askeri statüde olması gereken adaları silahlandırıyordu. Türkiye, adaların silahsızlandırılması için Atina’yı uyarıyor ve çağrılarda bulunuyordu. fakat yunanistan her zamanki gibi ortalığı karıştırmak için elinden geleni yapıyor ve bu özgüveni de avrupa birliğindeki abilerinden alıyor. ama türkiye artık ipin ucu bir kere kaçtı diyerek doğu akdenizden sonra ege denizindede navtex ilan ederek yunanistanla ipleri tamamen koparmış ve avrupa birliğini resmen karşısına almış oldu. avrupa birliğinin unuttuğu bir şey var eğer damarımıza basarlarsa karşımızda kimse duramaz bunun kanıtlarını tarihe baktığımızda birçok kez görebiliyoruz. konumuza döenecek olursak

Türkiye, Yunanistan’ın uluslararası hukuk ve anlaşmalara aykırı adımlarını bu kez NAVTEX ile duyurdu.

Yeni NAVTEX ilanı Türk Deniz Kuvvetleri Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı tarafından yapıldı. Yunanistan’ın askerden arındırılmış olması gereken Sakız Adası’nı Lozan Barış Antlaşmasını ihlal ederek silahlandırdığı ilan edildi.

İZMİR NAVTEX İSTASYONUNDAN YAPILAN DUYURU ŞU ŞEKİLDE:

SEYHİDDA DENİZCİLERE BİLDİRİ NUMARASI : 1149/20
EGE DENİZİ
1. LA08-206/20 NUMARALI NAVTEX MESAJI İLE SAKIZ ADASININ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI İLE BELİRLENEN GAYRİ ASKERİ STATÜSÜ İHLAL EDİLMİŞTİR.
2. BU BİLDİRİ 16 EYL 20 SAAT 0001Z’DA YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILACAKTIR.

#sondakika
#navtex
#egedenizi
#savunmasanayi
#sıcakgelişme
#türkiyenavtex
#sakızadası
#yunanistan
#lozanihlali
#selçukbayraktar

Bunlarada Bak!

14 Yorum

 1. Deniz yetki alanı zaten görüşülecek ayrıca adalar silahlandirildi bu işten vazgeçin ve eski haline döndürün yoksa gereğini yaparız

  Reply
 2. Çok taviz verdi geç kaldı taviz vermemeli vurmalı böyle giderse bizi vurmasini beklememeliyiz önemli olan kim oldumuzu gostermeliyiz savaş savaş ölüme seve seve gideriz

  Reply
 3. Yunan ihlal etiyse gerigi bir an önce yapilmali kaybedecek zamanımız yok yoksa dalandırılırilip budaklanacaktir

  Reply
 4. Susalim.uysal davranalim.gemilerimizi ve uçağımizi tamamlayalim.Allah nasip kismet ederse haritadan silmek uzere savasalim.tamamen Turkiyeye yani ulkemiz topraklarina tamamen katalim.diyorum.

  Reply
 5. Nükleer bombaya gerek yok..zaten hepimz bir nükleer silah olduk.Gidelim ve hakkımız olanı alalım.okadar

  Reply
 6. Yunanistan kulağını kapamaya devam etsin sayı CUMHURBAŞKANIM o kapalı kulağı kesme zamanı geldide geçiyor film izler gibi izlemeyi bırakın artık icraat istiyoruz durmadan masa masa masa adamlar her yeri kuşatsın biz izleyelim yeter artık yapamıyorsanız bırakın halk olarak biz aliriz adaları.

  Reply
 7. Gerçeklerle abileri işlerine öyle geldigi için söylemeniş, Biz uluslararası anlaşmaları hatırlatalım günah bizden gitsin.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login