ivirzivir Yükle

SONDAKİKA !!! İLK ATAK FAZ-2 TSK’YA TESLİM EDİLDİ ! MÜJDEYİ İSMAİL DEMİR AÇIKLADI !!

teşekkürler

SONDAKİKA !!! İLK ATAK FAZ-2 TSK’YA TESLİM EDİLDİ ! MÜJDEYİ İSMAİL DEMİR AÇIKLADI !!

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1362005850605428740

Cumhurbaşkanlığı savunma sanayi başkanı İsmail demir müjdeyi twitter’dan verdi ve Türkiyenin yeni helikopteri atak- faz 2 sonunda tsk envanterine girdi. İsmail demir tarafından “ATAK helikopterinin lazer ikaz alıcı ve diğer elektronik harp sistemleri ile donatılmış, yerlilik oranı daha da artan FAZ-2 versiyonunda ilk teslimatları
@EmniyetGM
ve KKK’ya yaptık. #ATAK ilk kez EGM’nin kullanımına sunuldu. Hayırlı Olsun! “ mesajıyla duyurulan gelişme türk savunma sanayinin bir projesinde daha başarıyla sonuç alındığının ilanı oldu ! .Türkiyenin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği t129 atak helikopterinin daha gelişmiş versiyonu olan atak-faz 2 lerin 2021 yılında envantere gireceği açıklansa da bu kadar erken bir teslimat herkesi şaşırttı. Tusaş tarafından geliştirilen helikopter sayesinde tsk çok daha güçlü ve hassas bir vuruş kabiliyetine kavuşmuş oldu.

Geçmiş yıllarda sadece insansız hava araçlarında değil, Doğu ve Güneydoğu gibi zorlu coğrafyalarda görev yapabilecek güçlü helikopterler konusunda da müttefiklerinden gerekli desteği alamayan ve kendi helikopter macerasına başlayan Türkiye, T-129 ATAK helikopterleri ile çok büyük başarılar elde etti.

2007 yılında, Kara Kuvvetleri Komutanlığına 29 adet Faz-1 ve 21 adet Faz-2 olmak üzere toplam 50 helikopter için sözleşme imzalanan T129 ATAK projesinde, 2010’da acil duruma istinaden 9 adet daha EDH (Erken Duhul Helikopteri) sözleşmeye ilave edilerek, toplam sipariş 59 adedi buldu.

#atak #atakfaz2 #savunmasanayi #tsk #ismaildemir #haber
Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

33 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 2. EMEĞI GEÇEN HERKEZDEN ALLAH RAZİ OLSUN YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN KUVVET KUDRET VERSİN KORUSUN Amin TÜRKİYE SİZİNLE GRUR DUYUYOR MAŞAALLAH ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 3. T-629 da ilave 1 ton mühimmat taşıma kapasitesi 2.pilot kabini altına 35mm Korkut topu yerleştirilerek hem 5-6 km menzilden zırhlılara atış yapabilmeli,hem de parçacık mühimmatıyla kendini füzelere karşı koruyabilmelidir.

  Reply
 4. Benim korkum 2023 teki seçimde milli duruş sergilemeyen hdp ile iş tutan emperyalist güçlerin sözcülüğünü yapan kılıçdaroğlu veya ona benzer birinin hükümetin başına geçip savunma sanayisini tekrar üretemez dışa bağımlı duruma sokmasıdır Allaha şükür şuan çok iyi gidiyoruz

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login