ivirzivir Yükle

SİPER BLOK 2 HAVA SAVUNMA FÜZESİ İLE 150+ KM

teşekkürler

SİPER BLOK 2 HAVA SAVUNMA FÜZESİ İLE 150+ KM

SİPER BLOK 2 HAVA SAVUNMA FÜZESİ İLE 150+ KM

Artık Siper Blok 2 füzesinin en azından şimdilik adı açıklamalarda yer almaya başladı. Hisar a , Hisar o , Hisar a+ , Hisar o+ , Siper blok 0 , Siper blok 1 derken hem katmanlı hava savunmamız , hem füzelerimiz hemde katmanlı hava savunma şemsiyesi içinde füzelerimizin menzilleri gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde atışlı testleri yapılan Siper Blok 1 füzesi ile 100+ km lerde başarılı vuruş yapıldığı bilgisi paylaşıldıktan sonra , Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ‘den gelen açıklamayla birlikte Siper Blok 2 füzesi de hayatımıza girmiş oldu . Siper Blok 2 füzesinin Tübitak Sage tarafından geliştirildiği bilgisini paylaşan Murat İkinci , Siper Blok 2 füzesiyle ilgili olarak monoblok gövde şeklinde tasarlandığını ve ilk etapta 150km ‘nin hedeflendiği bilgisini paylaştı. Böylece Siper Blok 2 füzesi ile hisar füzeleri üzerinden geliştirilmeyen Siper Hava Savunma Sisteminin özgün füzesini göreceğimiz değerlendirilmekte.
___________________________________________________________
TikTok : https://www.tiktok.com/@kanerkurt
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
#siper #siperhavasavunmasistemi #siperb0 #siperb1 #siperb2 #siperblok0 #siperblok1 #siperblok2 #savunmasanayi #milliteknolojihamlesi #bilim #teknologi #hisarrf #hisahavasavunmasistemi

Bunlarada Bak!

30 Yorum

 1. Bize bu günleri gösteren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Vesile olanlardan ve bizi haberdar edenden Allah razı olsun.

  Reply
 2. Umarım süpersonik hedef uçaklara sahip oluruz, yeteneklerimizi daha başarılı ve kesin olarak test edebiliriz.

  Reply
 3. 100, 150 km menzil yeterli. Daha fazlası zaten anlamsız. Bundan sonra artık balistik roket önleyici füzelere öncelik vermeliyiz.

  Reply
 4. Tayfunla vurursun, siperle durdurursun. Bu şu demek oluyor. Etrafınızdaki herhangi bir devletin size kafa tutması tamamen bitiyor. Yunanistan 12 mili rüyasında bile görse korkudan dudakları uçuklar. Bölgesel güç olmaktan çıkar. Küresel bir oyuncu olmaya adım attığımız günler yakındır. Büyük Amerika hayalinin bir hayalden ibaret olduğunun ilanıdır. Çin den yola çıkan tren avrupaya ulaşır. Bunun güvenliğini Çin ve Türkiye sağlar. Amerika uzak kıtadan seyretmekle yetinir.

  Reply
 5. Menzilden ziyade füzenin hızı ve hareket kabiliyetinede mi odaklanilsa acaba.. hiç gündemde değil ama kulağa daha önemli gibi geliyor..

  Reply
 6. Merak ettiğim Hisar ve Siper sistemlerinin hep ses altı hedef uçaklar tarafından denendiği. Süpersonic hedefler konusunda ōzelikle 1950 km/s uçan F-35 ve Rafael ucakları da etkili vurabilecek mi.

  Reply
 7. 100 km astı blok Artık 150+ da uretir 300 km de üretebilir. Önemli olan 100 km yi bulmasıdi 100 km üstune çıktı. ALLAH cc izniyle daha uzun menzilli füzelerin müjdeleri 1 2 yil arayla gelir.

  Reply
 8. Hava savunma sistemimizi ne kadar çeşitlendirirsek o kadar güvende oluruz. Bunu bize Ukrayna-Rusya savaşı göstermiştir ❗️❤️🇹🇷

  Reply
 9. Anlamadığım daha envantere girmeden nasıl bu kadar blok farkı oluyor ? Hani bunlara test 1 test 2 veta p 1, p 2 diye isimler verip seri üretim modeline isim vermek daha doğru olmazmıydı ?

  Reply
 10. Helal olsun artık patriot hava savunma sistemlerini Chpkk dhkpc hdpkk fetoşçu ipli meral ve Amerika munasip bir yerlerine alabilirler🤣🤣🤣🤣🤣👍

  Reply
 11. Valla ben kıllanmaya başladım.Bo nedir yahu, menzil menzil. İlk yapılanlar doğru çalışsın 100 km netleşsin hele. Yani Hisarların herhangi biri ile gerçek süpersonik hedeflerle senaryolar denendi mi acaba? Etkinliği kesinleştirsek 100 km menzil hiç de fena değil. Ama sanırım menzil çalışmak etkinlik çalışmaktan daha kolay. Umarım o da bitiince (başarılacağına şüphem yok) 400km menzil olacak, deyip ortaya çıkmazlar. Balistik füzelere karşı deneme yapacağız falan derler. Yoksa menzil kabak tadı vermeye başladı.

  Reply
 12. Herseyi yapmalıyiz atom bombası ve hodrojen bombası da dahil çünkü nükleer gücün varsa kimse sataşamaz kuzey kore gibi örneğin biz zalim bir millet değiliz Allahın izniyle kim zulüm ediyor sa caydırıcı gücümüzü kullanıp zalimin tepesine bilmeliyiz gık diyenin gıkını kesmeliyiz haklıdan yana olup zalimleri yok etmeliyiz bir nevi Tatar Ramazan olmalıyız ülkece Rabbım yeniden güçlü olduğumuz günleri göstersin Amin…

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login