ivirzivir Yükle

SİLAHLI GÖKBEY HELİKOPTERİ GELİYOR ! T-625’E FÜZE VE SİLAH TAKILACAK !

teşekkürler

SİLAHLI GÖKBEY HELİKOPTERİ GELİYOR ! T-625’E FÜZE VE SİLAH TAKILACAK !

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCYT7c-VSiUTYYknJVjArnYg/join

KAYNAK: https://www.savunmasanayiidergilik.com/tr/HaberDergilik/Yeni-proje-Silahli-GoKBEY

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Genel Maksat Helikopteri T625 GÖKBEY’in silahlı konfigürasyonunu üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Prof. Dr. İsmail Demir, “TUSAŞ öz kaynakları ile GÖKBEY’in hücum versiyonunu çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve diğer ihtiyaç sahibi makamların, genel maksat helikopteri ihtiyaçlarının özgün bir platform ile karşılanması hedefiyle yürütülmekte olan Özgün Helikopter Programı, 15 Haziran 2010 tarihinde toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) kararı ile başlatıldı.

T-625 Gökbey, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Sivil havacılık alanlarında kullanılması amacıyla Türkiye’nin coğrafi ve iklim koşullarına göre Türk mühendisleri tarafından tasarlanan, geliştirilmekte olan ve TUSAŞ tesislerinde üretilen genel amaçlı helikopterdir. Özgün helikopterin ileride UH-1 ve ambulans helikopterlerin yerini alması planlanmaktadır.

#Gökbey #tsk #tusaş #haber #2021 #savunmasanayi

Thank you for the support.

armies are very important for the defense of countries. we greet all the heroes all over the world who fight for their country. This channel is the meeting point of patriots from all over the world. The hi-tech era, which started with Russia’s sputnik satellite, continues with 5th generation fighter jets such as the f35. we follow these developments instantly. If you like our videos, don’t forget to subscribe to our channel

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login