ivirzivir Yükle

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN SERT SÖZLER! TÜRKİYE SİHA SATMAMASI ONLAR İÇİN CİDDİ PROBLEM / SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN SERT SÖZLER! TÜRKİYE SİHA SATMAMASI ONLAR İÇİN CİDDİ PROBLEM / SAVUNMA SANAYİ

🔹SELÇUK BAYRAKTAR’DAN SERT SÖZLER! TÜRKİYE SİHA SATMAMASI ONLAR İÇİN CİDDİ PROBLEM / SAVUNMA SANAYİ

🔔 Yeni Gelişmeler İçin Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayınız..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Savunma raporuna hoşgeldiniz, Her gün yeni videolarla birlikteyiz. Videoya geçmeden önce, kanalımıza abone olarak bizlere destek verebilirsiniz.

Selçuk Bayraktar’dan sert tepki, Türkiye’nin SİHA satmaması onlar için ciddi bir problem olabilir. Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, ‘Kanada’nın, SİHA’larımızın adeta destan yazdığı Karabağ Tek Vatan Harekatı’nı, gerekçe gösterip SİHA’mıza taktığımız kamerayı satmaması, bizim için herhangi bir problem oluşturmaz. Türkiye’nin, Kanada’ya SİHA satmaması onlar için ciddi bir problem olabilir ifadelerini kullandı.

Bayraktar, Tivitır hesabından yaptığı paylaşımda, “İlk notu 6 ay önce yazmışız. Değişen bir şey olmadı. 6 ay sonra da olmayacak. Muhtemelen 6 aya kalmaz bir daha yazarız değerlendirmesinde bulundu.

“Son günlerde çıkan ambargo haberleri üzerine yazılı açıklamada bulunan Bayraktar, “Bilinmesinde fayda olan bazı hususları izah etmem gerektiğini düşünüyorum. SİHA dediğimiz aslında, içinde kırka yakın bilgisayar bulunan bir robot uçak. Bayraktar TB2 SİHA’larımızı kritik tüm aksamlarından bileşenlerine, uçuş görev bilgisayarından yazılımına ve donanımına, ayrodinamiğinden mekaniğine kadar tümüyle, milli ve özgün tasarıma sahip olarak geliştiriyoruz ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, Kanada’ya SİHA satmaması onlar için ciddi bir problem olabilir”
Bayraktar, SİHA’ları dünyada rekor sayılabilecek bir düzeyde, yüzde 93 yerli katkıyla ve gururla ürettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
“Birçok ülkeye ihraç ettiğimiz, dünya basınının neredeyse her gün, başarılarını gıpta ile yazdığı ve yüksek teknolojide ülkemizin bayrağını, en üst düzeye çeken bir sistemler bütünü. Kanada’nın SİHA’larımızın adeta destan yazdığı Karabağ Tek Vatan Harekatı’nı, gerekçe gösterip SİHA’mıza taktığımız kamerasını satmaması, halihazırda yerlisi ülkemiz tarafından geliştirilip üretilip, yurt içi ve yurt dışında dahi kullanıma sunulmuşken, bizim için herhangi bir problem oluşturmaz. Lakin günün birinde, acil ihtiyacı olduğunda, Türkiye’nin Kanada’ya SİHA satmaması, onlar için ciddi bir problem olabilir. Zira dünyada muharebe tecrübesine sahip SİHA, Türkiye dahil sadece 4 ülkede var. Türkiye, güvenlik güçlerimizin çok geniş yelpazede başarılı muharip kullanımı sayesinde, bu alanda dünyada lider. Havacılıkta ileri birçok ülke gibi Kanada’nın da, bizim ürettiğimiz sınıflarda İHA’sı veyahut SİHA’sı yok. Ancak ithal etmek için başlattıkları bir programları var.

Ambargolar bu işe ilk başladığımızdan beri yıllardır var. Ama hiçbiri bizi engelleyemedi, yolumuzdan döndüremedi. Az önce anlattığım sebeplerle, milli SİHA’larımızla ve Türkiye’nin her gün güçlenerek gelişen savunma sanayi ekosistemiyle gerçekten övünebilirsiniz. Bizim için dün nasılsa bugün de öyle. Değişen hiçbir şey olmadı, Bundan sonra da olmayacak. 300 bin saatten fazla gökyüzünde başarıyla görev yapan milletimizin SİHA’ları, ülkemizin güvenliği için uçmaya devam ediyor, edecek. Semalarımızda hür ve özgür.

#selçukbayraktar #savunmasanayi #aselsan #savunmasanayi2021 #millisavunmasanayi

Bunlarada Bak!

9 Yorum

 1. Çok Çok Çok Çok Güzel Güzel Güzel 🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿😍❤❤❤

  Reply
 2. Kanada bir gün Türkiyenin kucğına düşeceksin. çin veya rusya seni tehdit ettiğinde ananınkini göreceksin

  Reply
 3. Ey geçmişin yiğitleri! Selam sizlere!
  Ey yarının şehitleri! Selam sizlere!
  Siz tarihe yazıyorken şanlı bir satır,
  Aranızda bulunacak güleç bir batır;

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login