ivirzivir Yükle

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN MİUS AÇIKLAMASI / İNSANSIZ SAVAŞ UÇAĞINDA BEKLENEN HABER GELDİ !

teşekkürler

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN MİUS AÇIKLAMASI / İNSANSIZ SAVAŞ UÇAĞINDA BEKLENEN HABER GELDİ !

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN MİUS AÇIKLAMASI / İNSANSIZ SAVAŞ UÇAĞINDA BEKLENEN HABER GELDİ !

Yeni Gelişmeler İçin Abone Olmayı Unutmayın..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

BAYKAR Savunma Müdürü Selçuk Bayraktar, geliştirdikleri insansız savaş uçağında, prototip geliştirme süreçlerinin devam ettiğini söyledi.

Temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’a giden, BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Bakü’ye gelmiş olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Selçuk Bayraktar “Bu Karabağ meselesi içimizde bir yaraydı diyebilirim. Bir anlamda mühendisler olarak bu zafere bir katkıda bulunabilmek, bizim için hayatımız boyu ulaşabileceğimiz en büyük onur, en büyük şereftir diyebilirim sözleriyle, Karabağ zaferine değindi.

AKINCInın teknik özellikleri ve, icra edebildiği görevler hakkında bilgiler veren Bayraktar, “AKINCI sınıfında İHA üretebilen sadece 3 ülke var. AKINCI göreve başladığında ve ilave özellikleriyle dünyada kendi sınıfında en moderni olacak diyebilirim şeklinde bahseden BAYRAKTAR, insansız savaş uçaklarıyla ilgili yeni projelerden ise “AKINCIdan sonra biz insansız savaş uçağına çalışıyoruz, Onun prototip geliştirme süreçleri devam ediyor. Biraz daha, muharip savaş uçakları kabiliyetine sahip olan, insansız savaş uçağına benzeyecek, Onun için çalışıyoruz. Bir taraftan da yürüyen sivil hayatta uçan akıllı araba projemiz, akıllı taksi projemiz var, taabi o çok uzun soluklu bir proje. 10 15 yıla yayılabilecek nitelikte bir proje. Ön prototipinin uçuşunu da geçtiğimiz sene yapmıştık dedi.

Bayraktar sözlerinin sonunda Türk ordularına ve şehitlere minnet duygularını bildirdi.

Yeni bir gelişme ise, Baykar Savunma tarafından geliştirilen MİUSa, Ukrayna merkezli Motor şirketi tarafından üretilen, AAı 25 motorunun güç vereceği iddia ediliyor.

Baykar Savunmanın, AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı’ndan sonraki projesi olan, Muharip İnsansız Uçak Sisteminin, 2023 yılından önce ilk uçuşunu gerçekleştirmesi hedefleniyor. Ukrayna basınına göre MİUS, Ukrayna merkezli Motor şirketi tarafından üretilen AAı 25 Turbofan Motoru ile donatılacak.

Ayrıca; Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy liderliğindeki üst düzey heyet, 16 Ekim 2020 tarihinde Türkiye’ye resmi ziyaret düzenlemiş ve, temaslar kapsamında Türkiye ile Ukrayna arasında bir dizi anlaşma imzalanmıştı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Ukrayna Savunma Bakanı Andrii Taran arasında, savunma sanayii projelerine yönelik iyi niyet beyanı imzalanmış, söz konusu niyet beyanı kapsamında Ukrayna ile Türkiye’nin; savaş gemileri, insansız hava araçları ve her türlü türbin motorun inşası konusunda iş birliği yapmasına olanak sağlanmıştı.

Yine Yansıyan görüntüler de MİUS hakkında bazı teknik özellikler mevcut. Buna göre MİUS turbofan itki sisteminden gücünü alacak olan platform, 40 bin fit operasyonel irtifada, havada yaklaşık beş saat kalabilecek. SATKOM veri ağı ile menzil kısıtı olmadan görev yapabilecek olan MİUS 0 virgül 8 Mak seyir hızına sahip olacak. MİUS 1 ton mühimmat taşıma kapasitesi ile yakın hava desteği, stratejik taarruz görevleri, hava savunma sistemlerinin bastırılması/imhası görevleri ve füze taarruzu görevlerini yerine getirebilecek.

#selçukbayraktar #mius #insansızuçak #savunmasanayi #türksavunmasanayi

Bunlarada Bak!

6 Yorum

 1. TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE ARTIK HİÇ BİR ÜLKE DURAMAZ ELEKTRONİK SAVAŞ OLARAK DUNYADA UZERİMİZE YOK HER YÖNDEN

  Reply
 2. REİS İLE YOLA DEVAM. 🇹🇷 TURAN TÜRK BİRLİĞİ 🇦🇿 🇵🇰 🇰🇿 🇰🇬 🇺🇿 TÜRKLER GELİYOR.

  Reply
 3. Bence Ukraynadan alınan motorlarında yerlisini bir an önce yapmamız lazım yarın ne olacağı belli olmaz

  Reply
 4. Çokkk sağol varol senii çokkkkkkk seeeevvvviiiyyyorruuz Cənab Selçuk Bayraktar qardaşım AllAh sizden razı olsun uzunömürler versin qüvvət versin Amiiiiiiiinn Amiiin Amiiin Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnn

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login