ivirzivir Yükle

SELÇUK BAYRAKTAR AÇIKLADI: TCG ANADOLU ‘YA BAYRAKTAR TB-3 GELİYOR / SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

SELÇUK BAYRAKTAR AÇIKLADI: TCG ANADOLU ‘YA BAYRAKTAR TB-3 GELİYOR / SAVUNMA SANAYİ

SELÇUK BAYRAKTAR AÇIKLADI: TCG ANADOLU ‘YA BAYRAKTAR TB-3 GELİYOR / SAVUNMA SANAYİ

YENİ GELİŞMELER İÇİN ABONE OLMAYI UNUTMAYIN..

TB 3 için bir müjdeli haber geldi
baykar savunmanın ürettiği TB2 300 bin uçuş saatini tamamlayıp, savaşlarda gösterdiği üstün başarı sayesinde tüm dünyada gündem olmuş, ingiltere ve almanya başta olmak üzere avrupa ülkeleri bile türk siha larının peşine düşmüştü.

BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TB2 nin bu başarısının ardından, bir müjde daha vererek,TCG Anadolu’ya iniş gerçekleştirebilecek, Bayraktar TB 3 SİHAnın özelliklerini ilk kez kamuoyuyla paylaştı.

Bayraktar TB 3 Silahlı İnsansız Hava Aracı ile ilgili olarak, Selçuk Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, Bayraktar TB 3 ismi verilen, uçak gemisine iniş kalkış yapabilen, ve o sınıfta dünyada şimdilik benzeri olmayan bir uçak geliştiriyoruz dedi

TB 3 sihanın, kanatları katlanan savaş uçakları gibi,Kanatlarının katlanacağını belirten selçuk bayraktar, uçak gemisine inebileceğini ve 1200 kilogram civarında, hatta daha ağır mühimmatlar taşıyabileceğini ifade etti

Konuyla ilgili olarak, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından, geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada, TCG Anadoluyu bir Siha gemisine dönüştürecek, çeşitli sabit kanatlı İha projelerimiz var ifadelerine yer verilmişti.

selçuk bayraktarın açıklamasından sonra ise, ismail demirin bahsettiği söz konusu Sihanın, Bayraktar TB 3 olduğunu anlıyoruz.

bayraktar TB 3 siha hangi mühimmat ve füzeleri kullanacak, havadan havaya füzeler kullanabilecekmi

Bayraktar TB 2 ile ANKA arasında bir konumda bulunacağı tahmin edilen Bayraktar TB 3 için, TCG Anadolu’da birtakım modifikasyon gerçekleştirilecek.

Bu modifikasyonların sonucunda TCG Anadolu, BAYKAR Savunma üretimi Bayraktar TB 3 için uçuş operasyonlarına hazır hale getirilecek.

Bayraktar TB üçün, ROKETSAN tarafından geliştirilen, L umtas Anti Tank Güdümlü Füze sistemini, kullanabilecek kapasitede olacağı öngörülüyor.

daha önceleri motor sorunu yaşayan türkiye bu önemli projede hangi motoru kullanacak.
alınan bilgilere göre, daha önceden yaşadığımız sıkıntıların aynısını yaşamamak adına, ilk etapta, TEİ üretimi milli bir motor kullanacak.

Türk Siha larının Dağlık Karabağda savaşın sonucunu belirlemesi, Avrupa’yı harekete geçirirken, İngiltere, “Çığır açan silah diyerek, Sihalardan almak istemiş ve TB 2 lere müşteri olmuştu.

Almanya, küçük Sihalar yerine büyüklerinde karar vermekte pişman olduğunu açıklamıştı. anlaşılan Çok yakında Avrupa devletleri, Türkiye’den alınan İha ve Sihalar ile uçmaya başlayacak.

Türkiye’nin 2015’ten beri silahlandırdığı İhalar, daha önce Suriye, Libya operasyonlarında ve PKK ya karşı başarılı şekilde kullanıldı. Türk Siha ları yüzlerce tank, zırhlı araç ve hava savunma sistemini imha etti.

İngiltere, Bayraktar TB 2leri Türkiye’den tanesi 1.6 milyon eurodan alabileceğini hesaplarken,Yer istasyonları ve diğer altyapı çıkınca, tane fiyatı daha da düşüyor.
İngiltere, “Bunu alırsak, ABD ne Protector için ödeyeceğimiz paranın onda birini öderiz derken, Bayraktar TB 2nin tek dez avantajının, uydu kontrolü henüz olmadığı için 150 kilometrelik kısa menzili olduğu belirtiliyor.

#selçukbayraktar #tb3 #savunmasanayi #bayraktartb3 #tb3geliyor

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login