ivirzivir Yükle

SELÇUK BAYRAKTAR AÇIKLADI ! İNSANSIZ MUHARİP JET UÇAK 2023’TE ENVANTERDE !

teşekkürler

İnsansız Hava Araçları (İHA) konusundaki çalışmaları ile tanınan ve Bayraktar TB2 ve Akıncı gibi dünya standartlarının üzerinde insansız hava araçlarını tasarlayan ve üreten Baykar Makina şirketi, toplam kalkış ağırlığı 4,5 ton olan yeni bir jet motorlu bir insansız hava aracının tasarımının devam ettiğini ardından da kalkış ağırlığı 10 ton civarında olan bir insansız muharebe uçağı tasarlamak üzere çalışmalara başladıklarını duyurdu..

Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Baykar’ın merkezinde müjdeyi verdi. Konuyla ilgili bilgi veren Baykar Makine Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “Şu an 4,5 ton kalkış ağırlığına sahip, Bayraktar’ın birkaç kat daha büyüğü olacak bir tasarım üzerinde çalışıyoruz. Bu araç daha yükseğe çıkacak, daha fazla havada kalacak. Daha farklı görevler yapacak. Bunun yanında Milli İnsansız Muharip Muharebe Uçağı olarak adlandırılan yani insansız jet olarak belirtebileceğimiz bir proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Kısa bir süre sonra da insansız jet çalışmamıza başlamayı düşünüyoruz” ifadesini kullandı. İnsansız muharebe uçağı projesi gerçekten teknolojik olarak çok üst seviye bir bilgi birikimi gerektirdiğinden Türkiye bu işi aşama aşama yapacak. İnsansız uçak üretiminden önce üretilecek olan 4,5 tonluk devasa insansız hava aracımız 40 bin feet yani yaklaşık 13 bin 300 metreden uçabilecek ve jet motorlu olacak olan bu İHA, 0.8 MACH yani saatte 850 kilometre hıza çıkabilecek. Bu projenin tamamlanmasının ardından baykar makina mühendisleri edindikleri tecrübeler ışığında kalkış ağırlığı 10 tonun üzerinde olan ve sesten hızlı uçma yeteneğine sahip bir yerli insansız muharebe uçağının geliştirilmesi için faaliyetlerine başlayacak. İnsansız muharebe uçağının ne zaman kullanılacağı ile ilgili sorulara cevap veren selçuk Bayraktar, “İnsansız muharebe uçağını inşallah 2023 öncesinde gökyüzüyle buluşturarak ilk uçuş testlerini yapmayı planlıyoruz dedi.

#TSK #baykar #selçukbayraktar #savunmasanayi #tsk #haber

Bunlarada Bak!

11 Yorum

  1. Hani nerede şu çağdaşlıktan,uygarlıktan,ilericilikten dem vuranlar hani neredesiniz? yıllarca gerici,yobaz,cahil diye aklınızda küçümsemeye çalıştığınız bu insanlar neler üretiyor görün siz 60,70, sene ülkeyi yönettiniz bir at arabası dahi yapmadınız neyse sizden bunları beklemek hayalden öte bir şey değil düz yolda yalpalanmadan yürüyün yeter..

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login