ivirzivir Yükle

Sayıları hızla artıyor: TSK’nın tank avcıları – Kaplan STA – Pars 4×4 STA – Savunma Sanayi – FNSS

teşekkürler

Sayıları hızla artıyor: TSK’nın tank avcıları – Kaplan STA – Pars 4×4 STA – Savunma Sanayi – FNSS

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kara birlikleri yeni nesil silah taşıyıcı araçlarla donatılıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı için Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında Kornet veya OMTAS atabilen ve tank avcısı olarak netelendirilen toplam 344 araç tedarik edilecek. Bunların 208’i paletli Kaplan STA, 136’sı tekerlekli Pars STA tanksavar aracından oluşacak.

Türk savunma sanayi şirketi FNSS, proje kapsamında ilk teslimatı Aralık 2019’da yaptı. Seri üretim teslimatları ise Mart 2020’de başladı. FNSS, salgın tedbirleri kapsamındaki kısıtlamalara rağmen önemli bir üretim ve teslimat hızına ulaştı. Seri üretim teslimatlarının başlamasından sonra geçen yaklaşık 1 yılda 94’ü Kaplan, 19’u Pars olmak üzere toplam 113 araç teslim edildi. Proje kapsamında yaklaşık olarak 3 günde 1 araç teslimatı gerçekleştirildi.

Araçların taşıdığı tanksavar kulelerinde Kornet ve ROKETSAN’ın OMTAS füzeleri kullanılıyor.

Paletli tanksavar aracı Kaplan STA, ana muharebe tanklarıyla ortak hareket yeteneğine sahip, otomatik şanzımanlı, yeni nesil bir zırhlı muharebe aracı olarak tasarlandı.

Pars 4×4 STA ise ileri gözetleme, anti-tank ve komuta kontrol gibi özel maksatlı görevleri yerine getirmek üzere tasarlandı. Araç tüm operasyonel gereksinimlere cevap verecek şekilde kurgulandı.

#KaplanSTA #ParsSTA #SavunmaSanayi #FNSS #TankAvcısı #Pars4x4 #Kaplan10 #TSK #TürkSilahlıKuvvetleri

Bunlarada Bak!

7 Yorum

  1. çatlasın tüm düşmanlar🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰🇵🇰♥️👍✊💪

    Reply
  2. Boşuna para harcamayın. Alacak salak ülkeler var ise satın. Ama zaten iki atak helihopter bir bölük 13 tankı yokediyor. Onun üstüne iki siha da arkadaki tank bolugunu yokediyor;)) manyakmisiniz siz. Alooo komando lazım. Tenekeye çer çöpe para yatırmayin yav.

    Reply
  3. İyi hoş da ihalar dan bunlara sıra gelecek mi ki? Satalım şu ortadoğu savaşlarındaki elemanlara pikap yerine bunları kullansınlar.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login