ivirzivir Yükle

Savunma sanayinde ilk: Milli denizaltı STM500 geliyor – STM500 submarine – Savunma Sanayi

teşekkürler

Savunma sanayinde ilk: Milli denizaltı STM500 geliyor – STM500 submarine – Savunma Sanayi

Türk savunma sanayi, Deniz Kuvvetlerine kazandırdığı farklı boyutlardaki su üstü platformlarından sonra ilk milli denizaltı için çalışmalara başladı.

Türk mühendisleri tarafından milli imkanlarla tasarlanan STM500 denizaltının üretim faaliyetlerine mukavim tekne test üretimi ile başlandı.
STM500 hem açık deniz hem de sığ sularda görev yapabilecek şekilde tasarlandı.

Keşif gözetleme, özel kuvvetler harekatı, denizaltı harbi gibi taktik ihtiyaçlara cevap verecek donanımları bünyesinde barındıracak STM500, ileri ve modern savaş sistemleri ile donatılacak.

STM500 mini saldırı denizaltısı, 42 metre uzunluğunda, su altında 540 ton deplasmana ve maksimum 18 knot hıza sahip olacak. Denizaltı ayrıca 250 metreye kadar dalabilecek ve seyir hızı 5 knot kadar ulaşacak.

Denizaltı, 4 adet atışa hazır torpido kovanı ile toplamda 8 adet ağır torpido ve güdümlü füze atış gücüne sahip olacak.

STM500 Denizaltısının inşa faaliyetlerinin 48 ay, tam olarak tamamlanmasının ise 72 ay sürmesi bekleniyor.

Mini denizaltılar, daha küçük manyetik ve akustik imzalara sahip oldukları ve düşman sonarı tarafından tespit edilemedikleri için kıyı operasyonlarında tercih ediliyor.

#SavunmaSanayi #STM500 #denizaltı #SavunmaSanayii #DefenseIndustry #submarine #STM #Türkiye #turkey #YerliÜretim #MilliTeknoloji #minidenizaltı
——–
The Turkish defense industry started to work on the first national submarine after the different sizes of surface platforms it brought to the Navy.

The production activities of the STM500 submarine, designed by Turkish engineers with national resources, started with the test production of durable boats.
The STM500 is designed to operate in both open sea and shallow waters.

The STM500 will be equipped with advanced and modern warfare systems, which will contain equipment that will meet tactical needs such as reconnaissance and surveillance, special forces operations and submarine warfare.

The STM500 mini attack submarine will have a length of 42 meters, a displacement of 540 tons under water and a maximum speed of 18 knots. The submarine will also be able to dive up to 250 meters and its cruising speed will reach up to 5 knots.

The submarine will have a total of 8 heavy torpedo and guided missile firing power with 4 ready-to-fire torpedo tubes.

The STM500 Submarine is expected to take 48 months to build and 72 months to complete.

Mini submarines are preferred for coastal operations because they have smaller magnetic and acoustic signatures and cannot be detected by enemy sonar.

Bunlarada Bak!

3 Yorum

  1. Bugün bu haberi birilerine anlattım, aralarından biri “şeker sepeleyip yersek tadı güzel olur mu?” dedi. Dumur oldum.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login