ivirzivir Yükle

SAVUNMA SANAYİ’NDE 4 YENİ PROJE DAHA GELİYOR / TÜRK SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

SAVUNMA SANAYİ’NDE 4 YENİ PROJE DAHA GELİYOR / TÜRK SAVUNMA SANAYİ

SAVUNMA SANAYİ’NDE 4 YENİ PROJE DAHA GELİYOR / TÜRK SAVUNMA SANAYİ

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Kaynak haber7com

Savunma raporuna hoşgeldiniz. Yurttan ve dünyadan önemli gelişmelerle birlikteyiz. Video haberimize geçmeden önce, kanalımıza abone olarak yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Savunma sanayiinde yerli ve milli üretimlerle yurt dışına bağımlılığını azaltan Türkiye, 4 önemli projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı. Savunma sanayi alanında ARGE projeleri için bütçesini her geçen gün artıran Türkiye, yurt dışından ithal edilen ürünlerin azaltılmasının yanı sıra ihracatını da güçlendiriyor.

Milli savaş gemisi MİLGEM’lerin vurucu gücünü oluşturacak 76 mm deniz topu geliştirme faaliyetlerinde sona geldi.

Uçak bombalarında, roketlerde ve topçu mühimmatında kullanılan enerjetik malzemeler olan RDX, HMX, CXM adlı kritik kimyasallar yüzde yüz yerli olarak üretildi.

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Yakın Hava Sistemi gemileri, başta güdümlü mermiler olmak üzere havadan karaya füzeler, seyir füzeleri, insansız hava araçları, uçaklar ve helikopterlere karşı koruyacak.

MKEK, hurda metalleri işleyerek çelik ingot ve top namlusuna dönüştürerek ekonomiye geri kazandırılmaya başlandı.

Türkiye, savunma sanayinde son yıllarda büyük bir atağa geçip dışa bağımlılığını azaltırken, belli kalemlerde yurt dışına satışlara da başladı. Yerlileşme stratejisi kapsamında milli roket, uçak bombası, gemilerin korunması için Yakın Savunma Sistemi ve hurdadan namlu üretimi gibi önemli projeler de hayata geçiriliyor.

İTHAL EDİLEN NAMLU HURDADAN ÜRETİLİYOR

Ağır silah fabrikamızda namlularımızı kendimiz üretiyoruz. Hurdalarla, namlu üretimimizi, “ingot”larımızı ve dövme çeliğimizi, biz artık yurt dışından ithal etmeden kendimiz üretmekteyiz.

İhtiyaç duyduğumuz enerjetik malzemeyi yüzde 100 yerli teknoloji ve yerli sermayeyle üretir hale geldik. Hayata geçirdiğimiz bu üretim tesisiyle uçak bombalarında, roketlerde ve topçu mühimmatında kullanılan RDX, HMX, CXM adlı kritik kimyasallarda yurt dışına bağımlılığı ortadan kaldırdık. Deniz Kuvvetlerimizin ihtiyacı olan ve millî savaş gemimiz MİLGEM’lerin vurucu gücünü oluşturan 76 mm deniz topu geliştirme faaliyetlerinde de son aşamaya gelmiş bulunmaktayız.

#savunmasanayi #türksavunmasanayi #sondakika #milgem #savunmasanayii

Bunlarada Bak!

9 Yorum

 1. SÜPER GÜÇ TÜRKİYE CUMHURİYETİ 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🍎🍎🍎🍎🐺🐺🐺🐺🌹🌹🌹🌹🕋🕋🕋🕋❤️❤️❤️❤️

  Reply
 2. HEDEF İSTİKAMET KIZIL ELMA 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🍎🍎🍎🍎🐺🐺🐺🐺🌹🌹🌹🌹🕋🕋🕋🕋❤️❤️❤️❤️❤️

  Reply
 3. DÜNYANIN TEK HAKİMİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🍎🍎🍎🍎🍎🐺🐺🐺🐺🐺🌹🌹🌹🌹🌹🕋🕋🕋🕋🕋❤️❤️❤️❤️❤️

  Reply
 4. SONSUZA KADAR ÇOK ÇOK ÇOK YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ,TÜRK DÜNYASI VE İSLAM DÜNYASI !! 🕋🕋🕋🕋🕋🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇰🇬🇰🇬🇰🇬🇰🇬🇰🇬🇹🇲🇹🇲🇹🇲🇹🇲🇹🇲🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇺🇿🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇰🇿🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇧🇦🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🐺🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login