ivirzivir Yükle

SAVUNMA SANAYİ / YERLİ VE MİLLİ ELEKTROMANYETİK DRONE SAVAR SİLAHI

teşekkürler

SAVUNMA SANAYİ / YERLİ VE MİLLİ ELEKTROMANYETİK DRONE SAVAR SİLAHI

🔹SAVUNMA SANAYİ / YERLİ VE MİLLİ ELEKTROMANYETİK DRONE SAVAR SİLAHI

🔔 Yeni Gelişmeler İçin Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayınız..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Savunma raporuna hoşgeldiniz, Her gün yeni videolarla birlikteyiz. Videoya geçmeden önce, kanalımıza abone olarak bizlere destek verebilirsiniz.

Türk savunma sanayisindeki, drone savar üreticilerinden Harp Arge, daha önce uygulanmamış teknik çözümle 2 buçuk kilogram ağırlığında, 3 kilometreden dronları çok kısa sürede etkisiz hale getiren, yeni bir drone silahı geliştirdi.

Türkiye’nin ilk drone savar sistemlerini üreten Harp Arge, geliştirdiği anten teknolojisi sayesinde, elektronik harp silahlarının boyut ve ağırlıklarını düşürüyor.

Son dönemde muharebe sahasında sıklıkla görülmeye başlanan, yeni yeteneklerle donatılan, gözetleme ve saldırı amacıyla kullanılan “dronlara karşı yeni çözümler geliştiriliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, drone savar sistemler alanında Türkiye’de öncü çalışmalara imza atan Harp Arge, çalışmaları bu doğrultuda sürdürüyor.

Harp Arge, son olarak yeni drone savar silah sistemi ES 60 Elektromanyetik Silahı geliştirdi.

Geliştirdiği anten teknolojisi sayesinde, elektronik harp silahlarının boyut ve ağırlıklarını azaltan şirket, bu çabaların ilk uygulamasını ortaya koydu.

Daha önce uygulanmamış bir teknik çözüm geliştiren Harp Arge, 2 buçuk kilogram ağırlığındaki yeni silah sistemi ile 3 kilometre mesafedeki “dronları çok kısa sürede etkisiz hale getiriyor.

Türkiye’deki bir üniversitenin radyo frekans ölçüm laboratuvarında, şirket tarafından geliştirilen antenlerin veriminin çok yüksek olduğu onaylandı.

Yerlilik oranı yüzde 70 in üzerinde olan dron savarla güvenlik güçlerine ilk gösterim yapıldı, göreve hazır hale getirildi.

Ürünün tasarımı ve prototip çalışması üzerine uzun süredir çalışan şirket, yakın zamanda bünyesine katıldığı Ekba Holding tarafından yapılan yatırımla, ürünü hayata geçirme fırsatı buldu. Şirket, üretim aşamasına kadar geliştirilen tüm ürünler için, Cemd Savunma çatısı altında üretim hattı kurma çalışmaları yürütüyor. Hattın tamamlanmasıyla seri üretim aşamasına geçilecek.

Ekba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu, “Milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak için yaptığımız, savunma ve teknoloji yatırımlarımızla dünya ölçeğinde sonuçlar elde ettiğimiz için mutluyuz. Tasarım ve üretimini Harp Arge’nin yaptığı antenlerle, dünyanın en küçük ve en güçlü drone savar sisteminin prototipini ürettik. Cemd Savunma bünyesinde kuracağımız üretim hatları ile, yerli savunma ürünleri üreteceğiz ifadelerini kullandı.

Harp Arge tarafından üretilen, Türkiye’nin ilk elektromanyetik drone silahı “Drone Savar,
sivillerin kullanımına sunularak kişisel güvenliğin sağlanmasında kullanılacak. Ayrıca silahın sınır karakolundan başlayarak “sıcak bölgelerde de hizmet vereceği ifade ediliyor.

Üründen sivil amaçlı yararlanmak için de çalışma yürütülüyor.

Harp Arge Genel Koordinatörü Aytekin Güçlü’nün yaptığı açıklamada, dron kullanılarak yapılan saldırılar ya da tehditler nedeniyle, özellikle sınır bölgesindeki karakollarda Drone Savar’a ihtiyaç duyulduğunu, ürüne ilişkin taleplerin de buralarda yoğunlaştığını söyledi.

Dronlar saldırı, taciz ya da istihbari amaçla kullanılabiliyor.
Sivil hayatta kullanılabilecek ürünler üzerinde çalışılıyor.

Bu kapsamda, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayacak nitelikte, çözümler üzerinde durdukları ifade ediliyor.

#savunmasanayi #harparge #elektromanyetiksilah #dronesavar #roketsan #aselsan

Bunlarada Bak!

12 Yorum

  1. POLİS TEŞKİLATIMIZIN 176. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. REİS İLE YOLA DEVAM. 🇹🇷 TURAN TÜRK BİRLİĞİ 🇦🇿 🇵🇰 🇰🇿 🇰🇬 🇺🇿 🇹🇲 TÜRKLER GELİYOR.

    Reply
  2. وَٱلَّذِينَ كَفَرُوٓا۟ أَعْمَٰلُهُمْ كَسَرَابٍۭ بِقِيعَةٍ يَحْسَبُهُ ٱلظَّمْـَٔانُ مَآءً حَتَّىٰٓ إِذَا جَآءَهُۥ لَمْ يَجِدْهُ شَيْـًٔا وَوَجَدَ ٱللَّهَ عِندَهُۥ فَوَفَّىٰهُ حِسَابَهُۥ ۗ وَٱللَّهُ سَرِيعُ ٱلْحِسَابِ

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login