ivirzivir Yükle

Savunma Sanayi I BİTMEYEN ŞARJÖR Mehmetçiğin Kullanımına Sunuldu

teşekkürler

Savunma Sanayi I BİTMEYEN ŞARJÖR Mehmetçiğin Kullanımına Sunuldu

Savunma Sanayi, Türk Savunma Sanayi gelişmeleri
STM Savunma tarafından makineli tüfekler için geliştirilen ve şarjör değiştirmeye gerek duyulmadan kesintisiz olarak yüzlerce mermi (yaklaşık 400 mermi) ateşlemesini sağlayan DM-5 (5,56 mm) ve DM-7 (7,62 mm) taşınabilir mühimmat sistemleri güvenlik güçlerimizin kullanımına sunulmuştur.
DM-5 ve DM-7 gibi taşınabilir mühimmat sistemleri ile, tek bir er, muharebe sahasına yüksek bir ateş gücü sağlayabiliyor. Sistem, hafifliği, dayanıklılığı, ergonomisi ve tek personelle kullanılabilmesi, vücut özelliklerine göre ayarlanması, kurma, takma, hazırlama süreçlerini kaldırıp, anında ateş gücü sağlaması gibi özellikleriyle askerimize sahada önemli avantaj sağlayacak.
Sistem kötü hava koşullarında dahi uzun mesafeler yol kat edebilecek şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Mühimmat çantasına entegre edilmiş esnek mermi yolu kullanan sitemde, mermi kutusu ve silah arasındaki farklı geometrilere uyum sağlayabilen esnek yapısıyla her durumda seri bir şekilde çalışabilmektedir.

STM tarafından tamamen Mehmetçiğin ihtiyaç, talep ve deneyimlerine göre geliştirilen sistem, benzerini üreten 3 ülkenin ürünlerine göre daha üstün özelliklere sahiptir.
#savunmasanayi #türksavunmasanayi #savunmasanayi2021 #savunmasanayii #türksavunmasanayi2021 #yerlisilahlar #aselsan #roketsan #mmutfx #tfxuçağı #hürjetsondurum #hürjet #tcganadolu #altaytankı

Bunlarada Bak!

13 Yorum

  1. mg3 , bixi zaten şerit mermidir , biraz daha geliştirilmiş ,
    yiğitlerimizin ayağına taş değmesin ,herşeyin en iyisine layıklar .

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login