ivirzivir Yükle

Savunma Sanayi Haber | TEI-TF6000 İlk Milli Turbofan motor prototip üretime hazır.

teşekkürler

Savunma Sanayi Haber | TEI-TF6000 İlk Milli Turbofan motor prototip üretime hazır.

Savunma Sanayi Haber | TEI-TF6000 İlk Milli Turbofan motor prototip üretime hazır.
Savunma Sanayi Hakkında Daha Fazlası İçin:
https://www.youtube.com/channel/UCZ65lpuAXCipAkChAsrWYTQ
İletişim : [email protected]

TEI, 10 haziran 2022 tarihinde sosyal paylaşım hesabından , iki yılla varan çalışmalar sonuçu ve prototipi üretim aşamasına gelen ilk milli turbofan motorun birebir ölçekli maketinin görselini paylaştı. TEİ-TF6000 ismi verilen motor Türkiyenin ilk turbofan motoru olacak.
TEİ-TF6000, 6000 lb itki gücü üretebilir iken, bu itki gücü art yakıcıyla birlikte 10000 lb’ye çıkacak. TEİ-TF6000 turbofan motoru ve türevleri uçaklar ve gemiler başta olmak üzere Türkiyenin ihtiyacları çerçevesinde değişik diğer milli platformlarda kullanılabilecek. Art yakıcı konfigürasonu destekleyecek şekilde tasarlanan motor, art yakıcıyla birlikte ses üstü (süpersonik) uçuşlar için gerekli güçlere çıkabilecek

Bu videoda kullanılan Görseller için kaynak:
Aircraft Technicians
https://www.youtube.com/channel/UCMainb3yFpTAbnzWiR7sPaA

#tusaş #turbofan #savunmasanayi

Bunlarada Bak!

12 Yorum

 1. Ya böyle habermi olur. Yapmayın kendinize yazık ediyorsunuz. Habere öyle başlık atıyorsunuz ki sanki yapıldı. Yapılan maket. Maketi habet yapıyorsun. Diğer anlattıklarını bilmeyen yok.

  Reply
 2. Bu motor hangi uçan platform için üretilecek?

  Eğer MİUS için tasarlanıp ta üretilebirse, kanımca ülkemiz adına büyük bir eşik geçilmiş olur.

  Reply
 3. Içimizdeki ihanet edenleri devlet toplayıp b.ok. çukuruna koysa ne güzel olacak…allah yardımcımız olsun

  Reply
 4. tur turk demek bo boy demek fan birini veya birşeyi seven destekleyen demek yani turk boyu seven tf6000 motoru gerçek ismi motorun

  Reply
 5. TEİ firmamız ilk motor mius a ikinci motor 2025 de tf 110 da(20000 itki gücü) hürjet i f16 gücüne cıkaracak yeni turbo fan ucak motorumuz tai yapacak (milli uçak mmu nun motorunu ingiliz mühendisler ile rolyroys türk tr motor la yapıyor ayrı bir firma)yani Türkiye 2030 olmadan önce 2025 de kendi ürettiği silahlar la f110 motor eşdeğer motorla aesa radarla stealth özeliği ile 2050 km hıza ve aldatma özelileri ile gökhan milli hava hava ramjet füzesi ile 4,5 nesil blog 70 f 16 gücünü milli uçağımıa hürjet de göreceğiz Türk derin devlet çalışıyor.şu hürjet ilk uçuşu yapılsın test leri bitsin sertifikası alındığı gün yeni motor lu yeni dizaynlı f 110 f16 motoru takılı milli hürjet hangardan motor çalıştırarak çıkarak halkımızı gururlandıracaktır bizim ingiliz in eskisine (uerofighter e)ihtiyacımız yok .

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login