ivirzivir Yükle

Savunma Sanayi Haber | KIZILELMA’nın Prototipi İlkkez Görüntülendi.

teşekkürler

Savunma Sanayi Haber | KIZILELMA’nın Prototipi İlkkez Görüntülendi.

Savunma Sanayi Haber | KIZILELMA’nın Prototipi İlkkez Görüntülendi.
KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..TEŞEKKÜR EDERİZ…
İletişim : [email protected]

Üretim hattında görüntülenen KIZILELMA Prototipi’nde, aviyonik ve diğer elektronik aksamlar için kablaj yuvalarının açıldığı görüldü. KIZILELMA’nın, gelecek yıl içerisinde ilk uçuşunu gerçekleştirmesi planlanıyor. Uçak, iç silah istasyonlarına ve düşük radar kesit alanına sahip olacak. MİUS, aynı zamanda Türkiye’nin ilk düşük radar kesit alanına sahip muharip hava aracı da olacak.
TCG ANADOLU gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak olan Bayraktar KIZILELMA bu sayede denizaşırı görevlerde önemli rol üstlenecek.
nsanlı savaş uçaklarının tasarım süreçlerinde en kritik hususlardan biri olarak değerlendirilen düşük radar kesitine sahip olma özelliği Bayraktar KIZILELMA’nın tasarımında da öncelikli olarak dikkate alındı. Düşük radar izi sayesinde en zorlu görevleri başarıyla gerçekleştirecek olan Bayraktar KIZILELMA’nın 6 ton kalkış ağırlığına sahip olması hedefleniyor. Türk mühendisleri tarafından milli olarak geliştirilen tüm mühimmatları kullanacak olan hava aracı planlanan 1500 kilogram faydalı yük taşıma kapasitesiyle büyük bir güç çarpanı olacak. 500 NM görev yarıçapı ile 5 saat havada kalması hedeflenen BAYKAR KIZILELMA, entegre edilecek AESA radar ile yüksek durumsal farkındalığa da sahip olacak.
Kaynak: savunmasanayiST.com
#kızılelma #bayraktar #mius

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login