ivirzivir Yükle

Savunma Sanayi Haber | HAVELSAN İnsansız Deniz Altı Projesi

teşekkürler

Savunma Sanayi Haber | HAVELSAN İnsansız Deniz Altı Projesi

Savunma Sanayi Haber | HAVELSAN İnsansız Deniz Altı Projesi
Savunma Sanayi Hakkında Daha Fazlası İçin:
https://www.youtube.com/channel/UCZ65lpuAXCipAkChAsrWYTQ
İletişim : [email protected]

Deniz,hava ve kara sistemlerine yazılım ve simülasyon desteği sunan havelsanın adını son dönemde insansız sistemlerde daha çok duyuyoruz.
Havelsan, insansız bulut altı gözetleme sistemi baha, ve yine geçtiğimzi günlerde siz takipcilerimize tanıttığımız havelsan insansız kara aracı barkandan sonra, havelsanın yeni projesi ise denizüstü ve denizaltı insansız sistemler. Geçtiğimiz günlerde suya indirilen ve testlerine başlanan havelsan ve yonca onuk tersaneleri üretimi sancar insansız deniz aracından sonra havelsanın bu seferki hedefi ise insansız denizaltı. insansız denizaltı projesinde havelsanın ortağı yine yonca onuk tersaneleri olacak.
İnsazsız kara aracı barkan tanıtımında kısaca bahsettiğimiz gibi, havelsanın üzerinde çaıştığı en büyük projelerden biriside dijital birlikler projesi. Dijital birlikler projesinde havelsan, insansız kara,deniz ve hava araclarının birlikte görev ve harekat yapabilmesini amaçlıyor. tamamı yapay zeka ile donatılacak bu birlik konseptinde insansız sistemler otonom olarak görev icra edebilecek. Havelsanın yeni insansız denizaltı projesininde bu kapsamda önemli bir atlama taşı olacak.
Bilindiği gibi askeri yada sivil birçok yabancı firma, insanlı yada insansız sistemlere yapay zeka entegrasyonu için çalışmalar yürütmekte. uzmanlar, altıncı nesil diye tabir edilen savaş uçaklarının tamamen yapay zeka ile donatılmış pilotlu yada insansız sistemler olacağını düşünüyor. Savunma Sanayi Haber olarak, önümüzdeki 50 yıl içerisinde yapay zekalı sistemlerin savunma yada sivil sistemlerde uygulanacağını, ve bu sistemlerde geri kalan ülkelerin, yapay zekalı sistemlere sahip olabilmek için büyük meblağlar ödeyeceğini düşünüyoruz.
Kaynak: http://tolgaozbek.com

#havelsan #savunmasanayihaber #ida

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login