ivirzivir Yükle

SAVUNMA SANAYİ GELİŞMELERİ MİLSAR – Türk Savunma Sanayi

teşekkürler

SAVUNMA SANAYİ GELİŞMELERİ MİLSAR – Türk Savunma Sanayi

#Savunmasanayi Alanında İnsansız hava araçları (İHA’lar), silahlı kuvvetlerin, özellikle asimetrik tehditlere karşı mücadele şeklini önemli ölçüde değiştirdi. #Türksavunmasanayi sindeki Bu değişim, çoğunlukla #ihalar faydalı yüklerinin yeteneklerinin artması ile devam ediyor. Algılayıcılar alanında faaliyet gösteren Şirketimiz, hava radarları ailesinin yeni üyesi #Milsar ile taktik sınıfı ve daha üst segmentteki İHA’lara gelişmiş radar teknolojilerini sunuyor.

MİLSAR, yapay açıklık (Synthetic Aperture Radar / SAR) ve hareketli hedef tespit (Ground Moving Target Indicator / GMTI) modlarına sahip çok fonksiyonlu bir radar. SAR ve GMTI özellikli radarlar, elektro-optik algılayıcıların etkisiz kaldığı hava koşullarında da yüksek çözünürlüklü görüntü sağlamaya devam edebildiği için, keşif ve gözetleme uçaklarının ve uydularının vazgeçilmez algılayıcısı konumunda. GMTI özelliği ise İHA’ların saatlerce havada kalmasının ana nedenlerinden biri olan elektro-optik algılayıcılar ile algılama süresini azaltması ve ilgi duyulan faaliyetlerin daha kısa sürede fark edilmesi ile devreye giriyor. Ancak bu radarların boyutları, ağırlıkları ve güç tüketim ihtiyaçları, genellikle küçük boyutlu İHA’larda kullanımlarını engelliyor. Bu noktada, MİLSAR; boyut, ağırlık, 360 derece tarama ve güç tüketimi özellikleri sayesinde, taktik sınıfı İHA’larda dahi kullanılabiliyor.
#Aselsan #roketsan #tcganadolu #hisarhavasavunma

Unmanned aerial vehicles (UAVs) have significantly changed the way the armed forces fight, especially against asymmetric threats. This change mostly continues with the increase in the useful loads of the UAVs. Operating in the field of sensors, our company offers advanced radar technologies to tactical UAVs with MİLSAR, the new member of the airborne radar family. MİLSAR is a multi-functional radar with artificial aperture (Synthetic Aperture Radar / SAR) and moving target detection (Ground Moving Target Indicator / GMTI) modes. Radars with SAR and GMTI features are indispensable sensors for reconnaissance and surveillance aircraft and satellites, as they can continue to provide high-resolution images in weather conditions where electro-optic sensors are ineffective. The GMTI feature is activated by reducing the detection time with electro-optic sensors, which is one of the main reasons for UAVs to stay in the air for hours, and to notice the activities of interest in a shorter time. However, the dimensions, weight and power consumption needs of these radars generally prevent them from being used in small-sized UAVs. At this point, MİLSAR; Thanks to its size, weight, 360 degree scanning and power consumption features, it can be used even in tactical class UAVs.
#mmutfx #s400 #yerlifüzeler #akıncı #göksungur #aksungur #ankasiha #savunmasanayii #savunmasanayi2021 #savunmasanayiürünleri

Bunlarada Bak!

7 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login