ivirzivir Yükle

SAVUNMA SANAYİ GELİŞMELERİ / ASELSAN ŞAHİNGÖZÜ-OD ELEKTRO-OPTİK SİSTEM

teşekkürler

SAVUNMA SANAYİ GELİŞMELERİ / ASELSAN ŞAHİNGÖZÜ-OD ELEKTRO-OPTİK SİSTEM

SAVUNMA SANAYİ GELİŞMELERİ / ASELSAN ŞAHİNGÖZÜ-OD ELEKTRO-OPTİK SİSTEM

Yeni Gelişmeler İçin Abone Olmayı Unutmayın..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Şahingözü-OD termal kameraların ilk teslimatları Jandarma Genel Komutanlığına yapıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı, ASELSASN’ın geliştirdiği Şahingözü-OD termal kameraların ilk teslimatlarının Jandarma Genel Komutanlığına yapıldığını duyurdu.

Başkanlık duyursunda “Şahingözü-OD Termal Kameraların ilk teslimatları JGK’ya yapıldı. Tehditlerin detaylı belirlenmesi ve gözetlenmesi için ASELSAN tarafından geliştirilen sistem, gündüz-gece ve olumsuz hava koşullarında kullanılan 2. nesil termal kamera ve yüksek hassasiyetli gündüz kamerasına sahip.” ifadelerine yer verdi.

ASELSAN, ŞAHİNGÖZÜ’nü tespit, tanıma ve teşhis özellikleri kullanılarak tehditlerin detaylı olarak belirlenmesi amacına yönelik olarak tasarladı. 2. nesil bir Termal Görüntüleme Sistemi ve yüksek hassasiyetli Gündüz Görüş Kamerasından oluşan ŞAHİNGÖZÜ Sistemi gündüz, gece ve olumsuz hava koşullarında kullanılabiliyor.

ŞAHİNGÖZÜ ayrıca, kullanıcıya hedef koordinatları ile yan ve yükseliş açısı bilgilerini veren, göze zararsız Lazer Mesafe Bulucu, Yer Konumlama Sistemi (GPS) Alıcısı ve Sayısal Pusula da içeriyor. Bunun yanı sıra yüksek hassasiyette Astronomik Kuzey Bulucu da opsiyonel olarak sunuluyor. Hedefi, gece görüş nişangahına sahip dost birliklere işaretleyerek gösteren Lazer Noktalayıcı da opsiyonel olarak sistemde yer alıyor.

ŞAHİNGÖZÜ üç ayak üzerinde kullanılabiliyor, ayrıca istenen her platforma kolaylıkla entegre edilebiliyor. Tüm fonksiyonlar bir kumanda birimi üzerinden kontrol ediliyor.

ŞAHİNGÖZÜ-OD  sistemi aşağıdaki birimler entegre ediliyor:

– Termal Kamera

– Gündüz Kamerası

– Lazer Mesafe Bulucu

– Dijital Manyetik Pusula

– GPS Tabanlı Konum Bulucu

ŞAHİNGÖZÜ-OD sisteminde bulunan yüksek performanslı termal kamera sayesinde, sistem, kullanıcısına gündüz, gece ve olumsuz hava koşullarında görüş imkanı sağlamaktadır.

ŞAHİNGÖZÜ-OD, hedef koordinatlarının yüksek hassasiyet ile tespit edilmesini sağlamakta ve böylece çeşitli iletişim araçları ile tespit edilen bu koordinat bilgisinin diğer destek unsurlarına iletilmesinde öncü rol oynamaktadır.

Yatay/Dikey Yönlendirme Birimi aksesuarı ile birlikte kullanılarak 360⁰ çevre gözetleme imkanı sağlamaktadır.

#aselsan #savunmasanayi #türksavunmasanayi #şahingözü #türksihaları

Bunlarada Bak!

7 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login