ivirzivir Yükle

SAVUNMA SANAYİ / ASELSAN NEFER / TÜRK ZIRHLILARI ARTIK DAHA GÜÇLÜ

teşekkürler

SAVUNMA SANAYİ / ASELSAN NEFER / TÜRK ZIRHLILARI ARTIK DAHA GÜÇLÜ

SAVUNMA SANAYİ / ASELSAN NEFER / TÜRK ZIRHLILARI ARTIK DAHA GÜÇLÜ

Yeni Gelişmeler İçin Abone Olmayı Unutmayın..

ÜCRETLİ KATILMAK İÇİN TIKLA: https://www.youtube.com/channel/UCCjhnf13nX91Gl1wfl8ZC9w/join
ABONE Olmak İçin Tıkla: https://www.youtube.com/channel/UCCjh…

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşmeyle zırhlı muharebe araçlarına yenileştirme ve iyileştirme işlemleri uygulanacak. Atış gücü, durumsal farkındalığı, beka yeteneği, kullanım ömrü, harekat kabiliyeti artırılacak araçlara, 25 milimetre silaha sahip Nefer insansız kule sistemi entegre edilecek.Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan NEFER, paletli ve tekerlekli tüm zırhlı araçlarda etkin görev yapabilecek şekilde geliştirildi.

NEFER, bunun yanında hem NATO silahlarının kullanımda olduğu ülkeler hem de Rus menşeli silahları envanterinde bulunduran ülkeler için ideal bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

ASELSAN’ın yurt içi imkanlarla ürettiği uzaktan komutalı silah sistemi NEFER, yurt dışında gerçekleştirilen testlerden başarıyla geçti, prototip üretim için sözleşme imzalandı.Hareket halinde, gece/gündüz koşullarında, sabit, hareketli hedeflere karşı paletli veya tekerlekli kara araçlarında ve sabit platformlarda kullanılabilen NEFER, tamamen yurt içi imkanlarla geliştirilerek üretildi.

ASELSAN NEFER-L Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, zırhlı muharebe aracı, diğer taktik kara platformları ve sabit tesislerde temel olarak zırhlı kara hedeflerine karşı kullanılmak üzere geliştirilmiştir. 6×6 ve 8×8 paletli veya tekerlekli kara araçlarına takılabilen NEFER-L, hem NATO menşeli hem de Rus menşeli silahların kullanımına imkan veren tasarımıyla bir adım öne çıkmaktadır. Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan NEFER-L, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşımaktadır.

#aselsan #savunmasanayi #nefer #türksavunmasanayi #savunmasanayi2021

Bunlarada Bak!

2 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login