ivirzivir Yükle

SAT KOMANDOLARINI ARTIK “O” TAŞIYACAK ! YERLİ GEMİ ARES-27 GELİYOR !!

teşekkürler

SAT KOMANDOLARINI ARTIK “O” TAŞIYACAK ! YERLİ GEMİ ARES-27 GELİYOR !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.ssb.gov.tr/urunkatalog/tr/84/

Türk sat komandolarını “o” taşıyacak ! türkiyenin denizlerdeki gücü giderek artıyor tcg Anadolu ve yerli uçak gemisi hamlelerinin ardından şimdi de ares 27 gemisiyle denizden taaruz edileceği zaman çok sayıda komando hızlıca taşınacak.

ARES 27 Açık Deniz Personel Taşıma Gemisi, ares tersanesi tarafından aslında denizlerdeki petrol kulelerine ve rüzgar türbinlerine personel taşıma amacıyla ön tasarımı yapılan gemi ilk olarak Katar Deniz Kuvvetleri Komutanlığının askeri ihtiyaçlarına da cevap verebilmesi kapsamında tekrar tasarlanmıştı .ancak geminin tasarım detayları ve üstün özellikleri tsk’nın da bu gemiyle ilgilenmesine sebep oldu. Henüz resmi bir açıklama olmasa da türk donanmasının da bu gemiden sipariş vermesi bekleniyor.. ARES 27 askerî personel taşıma, insani yardım, benzer büyüklükteki gemilerin yedeklemesi, korsanlıkla mücadele, insan kaçakçılığı ve yasadışı göçü önlemek amacı ile tasarlanmıştır. Boyu 27,1; genişliği 8 ve draftı 1,5 m olan platformun deplasmanı 11,85 tondur. Alüminyum malzeme kullanılarak inşa edilen geminin maksimum hızı, 28 kts’tır.

#savunmasanayi #tsk #donanma #tcganadolu #tcgistanbul
Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. Anlayamadığım bir şey var, biz bir ürün yaptığımızda ürettiğimizde TSK sipariş etmez veya ben almak istemiyorum gerek yok falan dese ordumuza kazandırmayacak mıyız? Onun bunun keyfine mi bağlı bu projeleri bizim yapıp bizde olmayıp başkasına satmak. Saçmalık!

    Reply
  2. Radar izi az demişsin de mesela bir uçak veya denizaltı yandan değil de yukarıdan veya aşağıdan gönderdiği radar dalgaları ile çok rahat tespit eder? deniz yüzeyine bıraktığı izden falan mı bahsediyorsun, bunu radarla ne alakası var?

    Reply
  3. üzerine seri füze atar bi sistem koyulmalı.15 km menzilli büyük topların menziline girmeden işlerini bitirebilecek.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login