ivirzivir Yükle

S-500 SİSTEMİNİN TEST GÖRÜNTÜLERİ İLK KEZ YAYINLANDI !!

teşekkürler

S-500 SİSTEMİNİN TEST GÖRÜNTÜLERİ İLK KEZ YAYINLANDI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

S-500 SİSTEMİNİN TEST GÖRÜNTÜLERİ İLK KEZ YAYINLANDI !!
Rusya, S-500 Prometey (55R6M Triumfator-M) Uzun Menzilli Hava Savunma Füze Sistemi’ne ait ilk canlı test görüntüsünü yayınladı.
Kapustin Yar şehrinde bulunan eğitim sahasında gerçekleştirilen testte S-500 sistemi yüksek hızlı balistik hedefe karşı test edildi. Rusya Savunma Bakanlığının açıklamasına göre hedef başarıyla vuruldu.
Rus Savunma Bakanlığı açıklamasında S-500 sisteminin “dünyada eşi benzeri olmadığı” vurgulandı. Sistemin “muhtemel bir düşman tarafından tüm irtifa ve hız aralığında mevcut ve gelecek vaat eden bir hava ve uzay saldırısının tüm yelpazesini alt etmek için” tasarlandığı kaydedildi.
Tüm test süreçlerinin tamamlanmasının ardından ilk S-500 sisteminin teslimatı gerçekleştirilecek. Testler Ağustos 2020’de başlamıştı. Sistemin teslimatında gecikmeler yaşanıyor. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, geçmiş yıllarda yaptığı bir açıklamada ilk sistemin teslimatını 2020 yılında beklediklerini belirtmişti.
Almaz-Antey tarafından S-300 ve S-400 hava savunma füze sistemlerinden elde edilen tecrübelerle geliştirilen S-500 Prometey’in, 2020’li yılların başından itibaren hizmete alınması planlanıyordu. Geçtiğimiz dönemde gerçekleştirilen test faaliyetleri esnasında 480 kilometre menzile ulaşan S-500 için 600 kilometre menzil talep ediliyor. Ayrıca, S-400 sistemi için 9-10 saniye olan reaksiyon süresi ise S-500 için 3-4 saniye olarak açıklandı. S-500 sisteminde kullanılacak füzelerin irtifa değerinin ise 185 kilometre olduğu iddia ediliyor.
Esasen S-500 için “Hava Savunma Füze Sistemi” tanımlaması çok doğru değil zira Rusya Federasyonu Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Sergei Surovikin; geliştirme çalışmaları devam eden S-500 Prometey (55R6M Triumfator-M) Yerden Havaya Füze (SAM) Sistemi’nin, hava savunma füze sistemi (HSFS) olarak değil Uzay Savunma Sistemi (SDS) olarak adlandırılacağını açıklamıştı.
Surovikin: “Taktik ve teknik özelliklerine göre S-500, düşük yörünge uydularını ve uzay silahlarını yok edebileceğinden dolayı birinci nesil uzay savunma sistemi olarak kabul edilebilir. S-500 uzay savunma sisteminde ortaya konan özellikler, aerodinamik ve balistik hedeflere ek olarak hipersonik silahlarının yok edilmesini mümkün kılıyor.”
S-500 sistemi, S-400 Hava Savunma Sistemi’nde kullanılan 40N6 füzesi ve yeni üretilen 77N6-N ile 77N6-N1 füzelerini ateşleme özelliğine sahip olacak.

Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/rusya-s-500-sisteminin-test-goruntulerini-ilk-kez-yayinladi/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

8 Yorum

  1. Merhaba Kaner’cim, hepimizin bayramı tekrar kutlu olsun İnşaallah..Rusya’nın yeni nesil HSFS S-500’ler yine menzil, reaksiyon süresi, maksimum irtifa, hipersonik hedefleri imha kabiliyetiyle son derece iddialı şekilde gelmeye artık çok yakın..Konseptleri bile değişti, Uzay Savunma Sistemi olarak, hedef büyüttüler..Bu korkunç savunma sistemi neredeyse tüm tehditleri bertaraf edecek güce ulaşmış gözüküyor..Hafif bir gecikmeyle de olsa, envantere girdiğinde ABD’nin nasıl bir karşı tedbir geliştireceği doğrusu tam bir muamma..Zira, S-400’lere çare üretemezken, S-500 ABD’ni deyim yerindeyse “dükkanı kapatma” noktasına getirirse hiç şaşmam..İroni bir yana gerçekten de ABD ve Batı’nın, hava savunma sistemleri olası bir savaşta asla Rusya kadar kuvvetli ve güven verici değil..Bu tesbitten haraketle acaba bizim Siper’in de daha gelmeden yeniden kabuk değiştirmesi gerekecek mi diye düşünmeden edemiyorum..Evet, konumuz bu değil ama, bizi de çok yakından ilgilendirdiğini yadsımak imkansız..Her neyse, Rusya çıtayı biraz daha yükseltti, bakalım bu hamle ABD ve Batı HSS’lerinde nasıl bir karşılık bulacak..Kaner’cim, iyi dinlenmeler ve esenlikler diliyorum..Her şey gönlünce olsun, Allah’a emanet ol kardeşim..🤲👏👍❤️🇹🇷😊🍬🚀

    Reply
  2. Ikinci S400 bataryası yerine bir batarya bu sistemden alınsa daha iyi olurdu. S400 ile birlikde hem uzun menzil hem yüksek irtifa hava savunma kabiliyetine ulaşılır. Gerçi S400 alındı ama akibeti ne binmiyor 🙁

    Reply
  3. Bizim BAYRAKDR TB2 44 günlük savaşda rusların savunma sistemini imha etdik. S 300; S400; S500 azərbaycanlı mühendis icad edib. İqor Aşurbeyil.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login