ivirzivir Yükle

S-400’DEN UZUN MENZİLLİ YERLİ HAVA SAVUNMA SİSTEMİ..!! TSK ENVANTERİNE GİRİŞ TARİHİ AÇIKLANDI !!

teşekkürler

Türkiye’nin uzun menzilli balistik füzelere ve havadan gelecek tehditlere karşı ” Uzun Menzilli Yüksek İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi” olan Hisar-U projesine başlandı.
Hisar-U Hava Savunma Sistemi 8×8 taşıyıcı araç ile taşınacaktır. Taşıyıcı aracın Man firmasından olması planlanmaktadır. Rf yani aktif radar güdümlü başlığına sahip olacak ve hedeflerini başarılı vurma oranı yüksek olarak imha edecektir.
Hisar-U için radar geliştirme çalışmaları Aselsan tarafından yürütülmektedir. Radar olarak iki alternatif oluşmuştur.
Birincisi 600 km Uzun Menzilli ve Kara Konuşlu Hava Savunma Radarı olabileceğini ifade etmişlerdir.
İkinci alternatif radar ise şu an Tf-2000 Hava Savunma Fırkateyni içi geliştirilmekte olan ÇAFRAddır. ÇAFRAD ise 1000+ hedefi takip etme özelliğine sahip olup 450+ km menzile sahiptir. Kara konuşlu çeşidinin geliştirilerek Hisar-U Uzun Menzilli Hava Savunma Sisteminde kullanılması planlanmaktadır.
Hisar-U Hava Savunma Sisteminin füze geliştirme çalışmaları da Roketsan tarafından yürütülmektedir. 120 km menzile sahip ve yüksek irtifaya tırmanabilen hava savunma füzesi geliştirecektir. Geliştirilen füze Rf güdümün yanı sıra Kızılötesi Görüntüleme güdüme de sahip olacaktır. Çift darbeli motor teknolojisi kullanılacak olup hedefi imha yeteneğinde üst kademede olacaktır. Geliştirilen füze gemilerde de kullanılabilecek olup Tf-2000 Hava Savunma Fırkateyninde VlsTürkçesi ile Dikey atış tüplerinden ateşlenebilecek ve denizlerimizin korunmasında da görev üstlenecektir.
Hisar-U Hava Savunma Sistemi Yüksek İrtifadan gelecek olan balistik füze, Muharip uçak tehditlerini tespit ve imha edecek. Hisar-U Hava Savunma Sisteminin ilk prototipleri 2019-2020 yılları gibi oluşacak ve envantere girişi 2025-2026 yıllarında olacaktır.

#hisar
#havasavunma
#hisaru
#savunmasanayi
#aselsan
#roketsan
#selçukbayraktar
#iha
#siha
#450km

Bunlarada Bak!

40 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🤘👍Cuma akşamınız mübarek olsun kardeşim çok selamlar

  Reply
 2. ICBM füzelerine karşı anti balistik füze savunma sistemi üretilmesi lazım internette bak ICBM füzelerinden bile koruyan hava savunma sistemleri var mesela GBI füze 5BIN km hedefi vurma yeteneği vardır

  Reply
 3. Arkadaşlar şu an alçak irtifa hava savunma füzelerimiz var orta irtifa füze geliştirmeye çalışıyoruz yüksek irtifa ise şuan yapmış degiliz orta irtifa hava savunma füzeleri şuan kullandıgımız ABD ye ait birde geçen ay aldıgımız ukraynaya ait yaptık uçtuk 600 km 5000 km menzilli kolay degil inanın o alt yapıyı hazırlamak teknolojiyi transfer etmek prototipini yapıp test ce deneme safhası uzun ve maliyetli bir iş ama biz bukadarını yaptıysak onuda yaparız yürekten inanıyorum ama kandırmayın insanları şu an alçak irtifa hava savunma füzelerinyapıyoruz orta irtifa hava savunma füzelerini geliştirmekteyiz bu bile uzun yıllar alıyor çok yüksek arge maliyetleri var ama YAPACAZ

  Reply
 4. Kardeş ne attın be millete doğru bilgi versene hisar u nun menzili 300 bile değil (kardeş kusura bakma fuze menzili 600 dediğini anladım)

  Reply
 5. Kardeşim başlık yazarken bilerekmi sallıyorsun yoksa video çok izlensin diye yalan haber yapıyorsun ,

  Reply
 6. Bir takım bilgiler tabiki verilmeye çalışılıyor ama bunlar genelde gizli konular ve bir devlet bu konuyla ilgili bilgi paylasiyosa emin olun daha iyisini yapmıştır . . .

  Reply
 7. Arkadasim hisar A+ hisar O+ envanterde hisar U dedigimiz sistemi bitti sen orta menzilin ++versionunu yaptiysan. Hisar U da bitti demektir sadece kaba olarak soyleyecek olursan hisar O++zaten 100km gecen gün sinopta neyin testini yaptikdersin😸🙀

  Reply
 8. Başlık +450km diyor. Yalan başlık kullanmayalım lütfen…! Bildiğin Hisar U işte 120km. menzilli..

  Reply
 9. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 10. Uydurma vidyo keşke yapmasan milleti kandirmasan 450 + yok böyle bir şey şu an ama inşallah en kisa zamanda olur

  Reply
 11. Hava hava füzelerini yapan hisar o yu yapan uzaya 130 ve şimdiki yollanacak roket 400 km olduğuna göre yakın gelecekte şöyle üç veya beş yıl sonra Allah CC.izin verirse iyi bir hava savunma sistemi yapabileceğimizi düşünüyorum hemde 400kmmenzilli s400 ayarında

  Reply
 12. Yanlış bilgi hisar o nun menzili 25 km s-400 ün 400 km bunların birde radarları var hisarin radarı 450 km civarı s-400 ün ise 600 km den fazla yani videoda hisar radariyla S-400 roket menzili kiyaslanmiş.

  Reply
 13. Yaptığımız silahları görünce dünya aklını kaybedecek Türkiye göründüğünden ibaret değildir

  Reply
 14. Biran önce hizmete girmeli çok ihtiyacımız var hele şu günlerde, bir önce hizmete girer İNŞEALLAH amin.

  Reply
 15. Dostlarımız seviniyor ama düşmanlarımızın uykuları kaçıyor. Reisin ne öngördüğünü kestiremiyorlar. Kızıl Elma nedir Türk tarihini okuyup öğrensinler. O zaman hiç uyuyamıyacaklar.

  Reply
 16. Can Türkiyem..🇹🇷🇦🇿❤🇹🇷❤🇦🇿🇹🇷🇦🇿❤🇹🇷❤🇦🇿🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰👍👍👍👍👍👍🤲🤲🤲🤲🤲🤲

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login