ivirzivir Yükle

RUSYA’DAN ABD’YE CEVAP SAVAŞA HAZIRIZ | GÜNDEM HABER

teşekkürler

RUSYA’DAN ABD’YE CEVAP SAVAŞA HAZIRIZ | GÜNDEM HABER

Cephelerdeki gündem sıcak haberlerini anında Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz
#donbass #ukrayna #rusya #abd

RUSYA’DAN ABD’YE CEVAP SAVAŞA HAZIRIZ
gündem vatan,weights of salem,türkiye haberleri,savunma sanayi dergilik,Derin Gündem,kıyam,vatan.tv,anlatılmayan bilgiler,dünya basını,dünya basınında Türkiye,son dakika haberleri,gündem haberleri,haber,haber izle,yabancı basın,son dakika,gündem,bak neler olmuş,haberler,güncel haber,tayyip erdoğan,erdoğan,en son haber,son haberler,son dakika haber,son haber,gündem haber,donbass son durum,donbass son dakika,ukrayna,ukrayna rusya savaşı,rusya,abd

Ukrayna’nın doğusundaki Donbass’ta Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile Kiev ordusu arasında gerilim artarak devam ederken, sınıra askeri birliklerini gönderen Rusya’dan yeni bir açıklama geldi.
Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rus birliklerinin sınırda kalmaya devam edeceğini ifade ederek, “Rusya Silahlı Kuvvetleri gerekli ve uygun görüldüğü için Rusya Federasyonu topraklarında bulunuyor. Rusya Savunma Bakanımız ve Başkomutan Vladimir Putin uygun gördüğü sürece orada kalacaklar” dedi.
Rusya’nın hiçbir ülke için tehdit unsuru olmadığını söyleyen Peskov, “Rusya kimseyi tehdit etmiyor ve kimse için tehdit oluşturmuyor” ifadelerini kullandı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin, Rusya’ya yönelik öngörülemeyen ve hasmane bir tutum sergilediğini belirterek “ABD tarafının tutumu nedeniyle Rusya ilişkilerde en kötü senaryolara hazırlıklı durumda. Washington ile ilişkileri uçurumdan atma fikrine sıcak bakmıyoruz ama elbette ABD dahil hiç kimsenin de bizi tehdit etmesine, bize bir şey dikte etmesine ve çıkarlarımıza zarar vermesine asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin gelecek hafta 2 savaş gemisini Karadeniz’e göndereceğini açıklaması sonrası “Karadeniz’e kıyısı olmayan ülkelerin artan askeri hareketliliği endişe verici” açıklamasında bulundu.

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri gerilim tırmanırken, ABD, iki savaş gemisinin boğazlardan geçişi için Türkiye’ye bildirimde bulundu.
Dışişleri Bakanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, “Tarafımıza Montrö Sözleşmesine Uygun olarak 2 ABD savaş gemisinin Karadeniz’e çıkacaklarına dair 15 gün önceden Diplomatik kanallardan bildirim yapıldı. Gemiler 4 Mayıs’a kadar Karadeniz’de kalacaklar” ifadelerini kullandı.

Bunlarada Bak!

2 Yorum

  1. Yanlis montro’ye gore kiyidas olmayan ulkeler max 30-45 bin tona kadar gemi ‘yi 21 gun karadenize sokabilirler..o kadar uçak gemisi 60 ila 80 bin ton civarindadir..daha baska kriterlerde var..(bkz.montrö anlasmasi)

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login