ivirzivir Yükle

RUSLAR UYARDI TÜRK KOMANDOLARI UKRAYNA YOLCUSU

teşekkürler

RUSLAR UYARDI TÜRK KOMANDOLARI UKRAYNA YOLCUSU

Cephelerdeki gündem sıcak haberlerini anında Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz
#ukrayna #donbass #dünyamedyası #hindistan #s400

RUSLAR UYARDI TÜRK KOMANDOLARI UKRAYNA YOLCUSU
Rus askeri uzman Igor Korotchenko:

Donbass’ta savaş çıkması halinde Bayraktar TB2 İHA’ları buraya hava hücümü gerçekleştirir.
Türkiye ve Ukrayna arasında askeri irtibat tesadüf değil. Operasyon mümkün.
Karabağ’dan elde edilen tecrübeyi inceliyorlar.

📌 Yunan medyası,

▪ “Türk askerleri Ukrayna’ya gidiyor.”
▪ “Rus kaynaklarına göre Suriye ve Karabağ gibi bölgelerde savaşmış Türk komandoları Mayıs ayı sonunda Ukrayna’ya giderek Temmuz ayı ortasına kadar Ukrayna askerlerine meskun mahal eğitimi verecek.”
gündem vatan,weights of salem,türkiye haberleri,savunma sanayi dergilik,Derin Gündem,kıyam,tolgaozbekcom,vatan.tv,anlatılmayan bilgiler,dünya basını,dünya basınında Türkiye,en yeni haberler,son dakika haberleri,gündem haberleri,haber,haber izle,yabancı basın,son dakika,gündem,abd medyasında türkiye,abd basını,ukrayna türkiye,ukrayna,ukrayna rusya savaşı,rusya ukrayna son durum,rusya ukrayna savaşı,dış basında türkiye,yunan medyasında türkiye

Pentagon’dan Hindistan’da S-400 açıklaması! Akıllara Türkiye geldi, tehdit ettiler
Rusya’dan S-400 aldığı için Türkiye’ye CAATSA’yı uygulayan ABD, şimdi de Hindistan’ı tehdit etti. Hindistan’a uçmadan önce ABD’li senatörlerden mektup alan ABD Savunma Bakanı Llyod Austin, Yeni Delhi ziyaretinde yaptığı açıklamada, mektubu gündeme getirmediğini, çünkü Hindistan’ın henüz S-400’leri almadığını söyledi. Ancak Pentagon Şefi, “Müttefiklerimiz bu sistemleri almasın” diyerek gözdağı vermeyi de ihmal etmedi.

ABD’nin, Rusya’dan S-400’leri almaktan vazgeçmemesi halinde Hindistan’a da Türkiye ile benzer yaptırımları uygulayacağı belirtildi. ABD’li Senatörler, Hindistan’ı ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Llyod Austin’e mektup yazarak, Hindistan’ı olası CAATSA yaptırımları konusunda uyarmasını istedi. ABD, Rusya’dan S-400 sistemleri aldığı gerekçesiyle Türkiye’ye CAATSA yasası kapsamında yaptırım kararı almıştı.

Eylül 2018 tarihinde 5 adet S-400 tedariki için Rusya ile 5.43 milyar dolar değerinde bir anlaşma imzalayan Hindistan, anlaşma kapsamında 850 milyon dolar değerindeki ilk ödemeyi, Kasım 2019’da gerçekleştirmişti.

Konuyla ilgili Rus yetkili Vladimir Drozhzhov,
“Sözleşme planlandığı gibi devam ediyor. İlk partinin, 2021 yılı sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Hintli mürettebatın eğitimleri, ilk teslimattan önce başlayacak” demişti.

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login