ivirzivir Yükle

RUS UZMAN AÇIKLADI…TÜRKLER BUNU YAPARSA AKDENİZ PETROLÜNE SAHİP OLUR !!! TÜRKLER EĞER…

teşekkürler

RUS UZMAN AÇIKLADI…TÜRKLER BUNU YAPARSA AKDENİZ PETROLÜNE SAHİP OLUR !!! TÜRKLER EĞER…

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://tr.sputniknews.com/columnists/201912241040909132-turkiye-icin-kendi-denizaltilari-abd-ile-tartismada-karsi-arguman/

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 2027 yılına kadar 6 denizaltıyı inşa etme planını değerlendiren Perendjiev, Türkiye için kendi denizaltı filosuna sahip olmanın, ABD ile tartışmada karşı argüman olduğunu söyledi.
Rusya Plehanov Ekonomi Üniversitesi öğretim görevlisi, Rusya Subayları Uzman Konseyi üyesi Yedek Albay Doç. Aleksandr Perendjiev, Sputnik’e açıklamasında, ABD’nin gelişmiş denizaltı filosuna sahip olduğunu anlayan Türkiye’nin, ikili ilişkilerdeki gerilimin tırmanması durumunda hangi yöntemlere göre hareket edeceğini bilmek istediğini belirtti.
Perendjiev, şu ifadeleri kullandı:
“Ankara için kendi denizaltıların geliştirilmesi ve üretimi Washington ile her türlü tartışmada karşı argüman olabilir. Türkiye, donanması sayesinde ‘ezeli’ dostlarına ve sözde ‘partnerlerine’ karşı gizli mücadele yürütebilir. Elbette Türkiye, gelecekte böyle bir çatışmanın meydana geleceğini göz önünde bulunduruyor. Zaten S-400 hava savunma sistemleri de NATO ile ilişkilerde gerilim çıkabileceği dikkate alınarak elde edildi.”
‘Türkiye artık ordusunu NATO ile bir bütün olarak görmüyor’
“Rusya’dan S-400 alımı ile savaş uçaklarını alma olasılığı ve kendi denizaltılarını üretmesi, Türkiye’nin artık ordusunu NATO ile bir bütün olarak görmediğini gösteriyor” diyen uzman, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu anlamda Türkiye, NATO ile çatışma durumunda çok deniz savaşının çıkması durumunda neler yapabileceğini düşünüyor. Türkiye’nin denizler ülkesi olduğu dikkate alındığında, donanmayı, tüm deniz teçhizatının mevcudiyetini sağlayacak şekilde oluşturma ve donatma gereğinin farkına varıldı. Türkiye yönetimi, denizaltı eksikliğinin zayıflık olduğunu, donanmanın eksiksiz olması için mutlaka denizaltılara sahip olması gerektiğini anladı ve denizaltı filosunu inşa etme kararını aldı.”

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

#akdeniz #petrol #savunmasanayi #tsk #haber #sondakika #2021

Bunlarada Bak!

20 Yorum

 1. Bundan sonraki en stratejik 2 hedefimiz,
  enerjideki bağımlılığımızı kesin olarak çözmek ve gelecek tüm saldırıları bertaraf edebilecek güçlü bir orduya sahip olmaktır.

  Reply
 2. Türkiye Libya’da boş yere bulunmuyor.Akdenizi karşıdan karşıya kuşatmış oluyor.Yani ilerde birşey olsa Akdeniz’den binlerce gemiyle saldırıya geçseler hem Türkiye’den hem kibristan hem Libya’dan hatta belki Tunus gibi kardeş ülkelerdende ve akdenizdeki her türlü denizaltı Vede deniz üstü gemilerle kıskaca alınacaktır burayı gecemiyceklerdir gecselerde esas gücümüz kara gücü çok daha fazla darbe vurur ve jeopolitik konumumuz dolayısıyla hiçbir başarıya ulaşamazlar.

  Reply
 3. Azerbaycandan can gardaşımiz Turkiyeye selamlar.gardaslar videoda ismi çekilen rus Perenciyev Türk kökenlidi.Krım Türkü.

  Reply
 4. ALLAH TÜRKE VE DOSTLARINA YAR VE YARDIMCI OLSUN KUVVET KUDRET VERSİN KORUSUN Amin YAŞASIN İSLAM TURAN BIRLIĞI ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇵🇰🇦🇿🇱🇾🇶🇦🇰🇿🇸🇾🇨🇨💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 5. ABD Yunanısatnın Türkiye sınırına boşuna asker yerleştirmiyor aynı çabayı Suriye sınırınıada yaptığı çalışmalar ilerideki Türkiyeyele savaş hazırlıkların alt yapısı değilmi..

  Reply
 6. ABD VE NATO EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM YA ÖLÜM YA KALIM. SON SAVAŞ SON FIRSAT. TAM YOL İLERİİİİİİ

  Reply
 7. TATBİKATTA TÜRKİYE CUMHURBAŞKANINI HEDEF DÜŞMAN KUVVET OLARAK GÖSTEREN NATO YA HANGİ TÜRK PARTNER OLARAK BAKAR….NATO BEYİN ÖLÜMÜNÜ BURADA İLAN ETMİŞTİR….

  Reply
 8. Kardeşim slm en sonunda sana bu özgürlugü veren mustafa Kemal atatürk .değerli kiymetimizimin vidoya başlarken neden yok .? Osmanlı ejdadimız bunu inkar eden namert çanakkale akdenize egeye bütün düşmanları döken aklı unutturmak ihmal etmek ne oluyor .sizi takip ediyorum ve beğeniyorum, ulkem için yapılan her bir faydalı olan ne varsa arkasındayım ve desteklerim.

  Reply
 9. ABD’nin Kuzey Kore’yi vuramamasının nedeni sadece balistik füze tehdidine maruz kalacak olması değil..K.Kore’nin denizaltıları ABD kıyıları boyunca volta atıyor.sonuç olarak , ABD bu resti göremiyor.Zaman alsa da, hedefimiz bu olmalı, aynı güce erişmemiz lazım vesselâm..

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login