ivirzivir Yükle

ROKETSAN’DAN TARİHİ VİDEO ! TÜRK’ÜN UZAYA İLK ADIMI VİDEOSU YAYINLANDI ! ECDADIMIZI GURURLANDIRDIK !

teşekkürler

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/
KAYNAK. C4DEFENCE

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı iştiraklerinden ROKETSAN, resmi Youtube sayfasında ilk paylaşımı yaptığını duyurdu.
Firmanın paylaştığı videoda, 21-22 Aralık 2018 tarihinde Sinop Test Merkezinde gerçekleştirilen Teknoloji Platformu atışlı test görüntüleri yer aldı.
ROKETSAN, 2018’de icra edilen testlerle birlikte yerel kaynaklarla geliştirilen ilk sonda roketiyle uzaya erişimi sağlamıştı.
Türkiye’nin uzaya bağımsız erişiminin sağlanması amacıyla geliştirilecek Mikro Uydu Fırlatma Sistemi (MUFS), Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Roketsan arasında, 2018 yılında imzalanan sözleşme kapsamında Roketsan tarafından geliştirilecek. Sözleşme ile başlatılan MUFS Geliştirme Projesi tamamlandığında, 100 kilogram ve altındaki ağırlığa sahip mikro uyduların, irtifası en az 400 kilometre olan alçak dünya yörüngesine yerleştirilebilmesi kabiliyeti kazanılacak. Roketsan, proje ile Mikro Uydu Fırlatma Aracı’nın geliştirilmesinin yanı sıra test ve üretim tesisleri ile fırlatma üssünün kurulumunu da gerçekleştirecek. IDEF 2019’daki Roketsan standında, MUFS ile ilgili çalışmaların güncel durumu konusunda bilgi paylaşıldı. Roketsan, uydu fırlatma sistemi geliştirilmesi kapsamındaki çalışmalarını, 2007 yılından beri sürdürüyor. 2008 yılında kurulan Uydu Fırlatma Sistemleri Tasarım Birimi, Türkiye’de, uydu fırlatma sistemleri ile ilgili faaliyetlerin yürütülmesi için savunma alanında faaliyet gösteren şirketler bünyesinde oluşturulan ilk yapılanma olarak öne çıkıyor. MUFS öncesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı doğrultusunda bir Uydu Fırlatma Sistemi’nin (UFS) geliştirilmesi amacıyla SSB ile Roketsan arasında imzalanan sözleşme ile 2013 yılında başlatılan UFS Projesi Ön Kavramsal Tasarım Dönemi (Dönem-1) ise 2014’te tamamlanmıştı. Roketsan’ın uzay ile ilgili faaliyetleri, 2015 yılında kurulan İleri Teknolojiler ve Sistemler Grup Başkanlığı altında teşkil edilen Uzay Sistemleri Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

#ROKETSAN #UZAY #tsk #füze #savunmasanayi #haber

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

30 Yorum

 1. InsaALLAH. Turkiye herzaman en iyisini yapacak ve yapmaya devam edecek ve calisacak. ALLAHIN IZNIYLE INSAALLAH. ALLAHU AKBAR…

  Reply
 2. Kurt gelir, çakal siner. Türk’e kafa tutan, kefensiz gider. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷. TÜRKLER GELİYOR.

  Reply
 3. ALLAH SIZLAR LAF ÜRETIR BİTMEZ IMANLI MİLLİ GÖRÜŞ RUHU IŞ YAPAR YENI ÇAĞ AÇAN TÜRKİYE LA GALIBE İLLALLAH ELHAMDÜLİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 4. Bunlar iyice Yalandanda Yalan olmayı başardı Allah belanızı versin bu halkın milli duygularıyla oynuyorsunuz

  Reply
 5. evet beğenmeyenlere sözü olan varmı ? kendini TÜRK doğup utananlara son bir sözü olan varmı desem ne dersiniz budönmelere ? ama küfür yok…

  Reply
 6. Unutmayalım Türkler diğer ülke insanlarından çok farklıdır her zaman Kendimizin farkına varalım Herkes bir zıplasın olduğu yerde üstümüzdeki ölü toprağı silkenelim kendimize gelme vaktidir artık.

  Reply
 7. TÜRKLER ALLAHIN HAS KULLARIDIR. KİMSE TÜRKLÜĞÜNDEN UTANMASIN BİLAKİS ÇOK MUTLU OLSUN TÜRK OLDUĞU İÇİN . ALLAH BÜTÜN TÜRKLERİ KORUSUN . TÜRK OLMAKLA VEDE TÜRKİYE GİBİ GÜZEL BİR ÜLKEDE YAŞAMAKTAN DAHA GÜZEL NE OLABİR. ALLAH ÜLKEMİZİ KORUSUN. HER KARIŞ TOPRAĞIMIZA CAN KURBAN OLSUN .CANIM TÜRKİYEM SELAMLAR OLSUN SANA

  Reply
 8. Türkler zaten Uzaydan bu dünyaya gelmiş farklı bir İnsan ırkıdır üstünlüğüz buradan gelmektedir.

  Reply
 9. Scud füzesi, Essm, amerikan radar sistemi.. doldurmuşsunuz abuk subuk görüntüleri videoya; ne alakası var bunların bizim roketle ?

  Reply
 10. Türkiye de s 400 asla taviz yok America israil i düşünüyor bizde vatanımızı Joe Biden bir cacık olmaz bakta gör

  Reply
 11. 🤲🕌🤲🕌🤲🕌🤲🕌🤲🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇭🇳🇱🇾🇦🇱🇬🇪🇦🇶🇹🇲🇰🇿🇰🇬🇸🇬🇹🇳🇵🇼🇲🇾🇿🇲🇱🇨🇻🇺🇺🇦🇺🇿🤘🐺🤘🐺🤘🐺🤘🐺🤘🦁🤘🦁🤘🦁🧿🧿🧿💪🤝👍

  Reply
 12. Neden başka görüntüleri kesip bir video hazırlanıp anlatılıyor gerçek görüntüler ve haberler neden yok..!

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login