ivirzivir Yükle

Roketsan Sungur Hava Savunma Sistemi

teşekkürler

Roketsan Sungur Hava Savunma Sistemi

#roketsan #sungur #manpands #mistral #stinger #havasavunma #füze

Savunma Sanayii Başkanlığı, Sungur hava savunma füzesinin omuzdan atılır modelini duyurdu. Daha önce araa konuşlu olarak tanıtılan sistemin Türk Silahlı Kuvvetleri hizmetine girdiğini duyurdu. Sisteme ve avantajlarına hızlıca göz atalım.

Lütfen yorumlarımızda, küfür, hakaret veya argo kelimeler ya da belirtilen manalara gelebilecek söylemler ve kısaltmalardan kaçınalım!

Bunlarada Bak!

11 Yorum

  1. Rusya Ukrayna savaşında bu tip bir silahın ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk, inşallah en kısa sürede ordumuzun ihtiyaç ettiği miktarda üretilir ve daha da fazlası depolanır

    Reply
  2. Sovyet doktrini gibi bu silahın manga seviyesine kadar verilmesi gerekiyor Allah korusun hava kuvvetlerimiz bastirilirsa askeri bir nebze olsun rahatlatacak bir silah hiç değilse düşman helisi ve uçakları çekinerek uçarlar. ABD yapımı stingerlara pek güvenemiyorum Suriye’de pek iş cikartamadilar bence.

    Reply
  3. Sungur gerçekten Roketsan dediği gibiyse ki koskoca şirket yalan söyleyecek hali yok i Roketsan dan bahsediyoruz ki kuvvet Stinger i bayılarak kullanımı yoktu bazı hataları göze batıyordu zaten Sungur un çıkma nedeni bu yoksa elimizde 900 den fazla atıcı sı bulunan ki dünyada en fazla olan 2 ordu TSK ve Dünyadaki sadece 3 üreticiden birisi bu nedenler den dolayı Durduk yere Sungur yapılmaz dı sırf yerli diye bundan dolayı Sungur gerçekten iyi ve Dünyada lider olmaya aday

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login