ivirzivir Yükle

Roketsan, Geliştirdiği Yerli Güdümlü Füzenin Görüntülerini Yayınladı ! 8 KM MENZİLLİ TANK AVCISI !

teşekkürler

Roketsan, Geliştirdiği Yerli Güdümlü Füzenin Görüntülerini Yayınladı ! 8 KM MENZİLLİ TANK AVCISI !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.aydinlik.com.tr/haber/roketsan-gelistirdigi-yerli-gudumlu-fuzenin-goruntulerini-yayinladi-224842

Roketsan, geliştirdiği yerli güdümlü füzenin görüntülerini yayınladı

Roketsan resmi Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, ilk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi UMTAS’a ilişkin paylaşımda bulundu.

Roketsan resmi Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada; Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi’ne (UMTAS) ilişkin bir video yayınlayarak, “Ülkemizin ilk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi UMTAS, kızılötesi görüntüleyici arayıcı başlığı sayesinde gece/gündüz, her türlü hava koşulunda hedefine kilitlenir, görevini tamamlamadan yolundan dönmez” ifadelerine yer verdi.

ROKETSAN A.Ş. tarafından taarruz helikopterleri için geliştirilen tank savar füze sistemi olan UMTAS, yerli helikopter T129 ATAK’ta, yerli insansız hava aracı BAYRAKTAR’da ve diğer hava sistemlerinde de kullanılıyor. Ayrıca sadece hava değil, kara, deniz sistemlerine de entegre edilebiliyor.
TSK envanterinde bulunan AH-1W Cobra helikopterlerine entegre edilen UMTAS, milli başlangıç ve temel eğitim uçağımız Hürkuş’un silahlı modeli HÜRKUŞ-C’de de kullanılacak. TUSAŞ tarafından üretilen Milli İHA ANKA’da UMTAS uzun menzilli tanksavar silah sistemini kullanıyor.
Üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkili olan UMTAS, gece-gündüz ve tüm hava koşullarında görev yapabilmektedir. Menzili 8 km olan UMTAS, kızılötesi arayıcı başlık veya lazer arayıcı başlık seçenekleri ile havadan yere veya yerden yere kullanılmak üzere zırhlı hedeflere karşı geliştirilmiştir.

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

#SAVUNMASANAYİ #TSK #haber #aselsan #roketsan #füze #umtas #omtas

Bunlarada Bak!

18 Yorum

 1. MAŞALLAH BİNLERCE YAPMALI ACİLEN YUNANLILAR VE LİBYADAKİLER SEVECEKTİR BU FÜZELERİ RUMLARIDA EKSİK ETMEK AYIP OLUR

  Reply
 2. MENZİL 25 KM OLURSA YUNANLILAR LİBYADAKİLER FRANSIZLAR VE RUMLAR BAYILIR KENDİLERİNDEN GEÇER DENİCEZ ONLARDA İNŞALLAH

  Reply
 3. 8 KM MI……..DALGAMI GECIYORSUNUZ………2011 NTV YI IZLEYIN….2000 KM LIK FUZE 2 SENEYE HAXIR DENIYOR…NEREDE……..YOK COK GIZLI ACIKLAN
  MIYOR VS VS. .HIKAYE……HER ULKE ACIKLIYOR BIZ……NUKLEER SILAH ILAN ETMEYEN HER LIDER GUVENSIZDIR..

  Reply
 4. Yıllardır kullanılan bir mühimmatı ısıtıp ısıtıp önümüze sürmeyin . Biraz saygıyı haketmiyormuyuz ?

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login